Republikánom podľa očakávania zostávajú guvernérske kreslá v Indiane, Vermonte a Západnej Virgínii, demokrati znovu uspeli v Severnej Karolíne. Voľby guvernérov tak zatiaľ žiadne prekvapenie nepriniesli.
Zaujímavosťou je opakovaný úspech republikána Phila Scotta v demokratickej bašte Vermontu. Scott je však sám označovaný za liberála, v terajších prezidentských voľbách hlasoval za demokratku Kamalu Harrisovú a nie za republikána Donalda Trumpa.
Vo Vermonte zvíťazil podľa agentúry AP existujúci guvernér Scott, ktorý patrí k najpopulárnejším guvernérom v USA. V minulých prezidentských kampaniach odmietol podporiť Trumpa, urobil tak aj tento rok, keď hlasoval za Harrisovú.
Pred štyrmi rokmi podobne volil terajšieho demokratického prezidenta Joea Bidena. Hlasovanie za demokratických prezidentských kandidátov opakovane označil za stranícky zložité, ale nevyhnutné, keďže Trump podľa neho krajinu rozdeľuje.
Guvernérske voľby v Indiane vyhral podľa AP republikán Mike Braun. Prerušiť 20-ročnú vládu republikánov v tomto štáte sa neúspešne pokúsila demokratická kandidátka Jennifer McCormicková, ktorá sa v minulosti hlásila k republikánom, ale so stranou sa rozišla.
V Západnej Virgínii sa guvernérom stal republikán Patrick Morrisey. Tento úrad doteraz zastáva Morriseyov stranícky kolega Jim Justice, ktorý v terajších voľbách získal senátorské kreslo.
V Severnej Karolíne zostáva guvernérské kreslo demokratom, voľby tu podľa Reuters vyhral Josh Stein. Porazil tu černošského republikána Marka Robinsona, ktorého volebná kampaň utrpela značné šrámy po tom, čo CNN zverejnila správu o tom, že sa nazýval čiernym nacistom a robil urážlivé komentáre na pornografickom portáli.
Guvernérske voľby sa tento rok konajú v jedenástich z päťdesiatich štátov USA, svojho guvernéra si vyberajú aj obyvatelia amerických teritórií Americká Samoa a Portoriko.