Vladimir Putin. FOTO: REUTERS
StoryEditor

Ukrajina hlási 147 zneškodnených ruských dronov, Rusko 62 ukrajinských

17.04.2026, 10:35
Autor:
ČTKČTK

Na viacerých miestach na Ukrajine vypukli požiare, hasiči ich už uhasili, uviedol regionálny činiteľ na telegrame.

Rusko v noci na dnes vyslalo na Ukrajinu jednu balistickú strelu a 172 dronov; ukrajinská protivzdušná obrana zneškodnila 147 bezpilotných lietadiel. 

Na platforme Telegram to ráno uviedlo ukrajinské letectvo, ktoré zároveň informovalo, že spomínaná strela a 20 dronov zasiahli osem bližšie nespresnených miest. Ruské ministerstvo obrany oznámilo nočný zostrel 62 ukrajinských dronov.

Ruský rezort obrany informuje iba o zlikvidovaných bezpilotných lietadlách, zásahy alebo škody vo svojom hlásení spravidla nespomína.

image

Putin plánuje jadrový útok vo vesmíre. Trumpova administratíva je znepokojená, varuje americký generál

Ruská štátna agentúra TASS dnes s odvolaním sa na gubernátora Leningradskej oblasti Alexandra Drozdenka napísala, že vo Vyborgskom okrese tohto regiónu vypukol kvôli pádu trosiek bezpilotného lietadla požiar v bližšie nespresnenom sklade.

Nikto nebol zranený, uviedol.

V ukrajinskej Odeskej oblasti ruský dronový útok poškodil podľa šéfa tamojšej správy Oleha Kipera objekty prístavnej i dopravnej infraštruktúry, administratívnu budovu a zasiahol obytné domy. 

Na viacerých miestach vypukli požiare, hasiči ich už uhasili, uviedol regionálny činiteľ na telegrame. Tentoraz útok podľa neho nikoho nezranil ani nezabil.

V Dnipre ranný ruský útok poškodil trolejbus, dvaja ľudia boli zranení, uviedol vo svojich správach na telegrame náčelník Dnepropetrovskej oblasti Oleksandr Hanža.

image

Putin menil zákony roky, Trump robí všetko ilegálne a rýchlejšie, vraví režisér filmu Pán Nikto

Rumunsko v noci na dnes zaznamenalo cudzí dron vo svojom vzdušnom priestore neďaleko ukrajinskej hranice v čase, keď na Ukrajinu útočilo Rusko, oznámilo podľa agentúry Reuters ministerstvo obrany v Bukurešti.

Dron podľa vyhlásenia následne z radarových obrazoviek zmizol.

Podobné vyhlásenia strán konfliktu nemožno v podmienkach vojny bezprostredne nezávisle overiť. Ukrajina sa už vyše štyri roky bráni ruskej invázii, súčasťou sú vzdušné útoky oboch strán.

V konflikte zahynuli minimálne tisíce civilistov, ukrajinské úrady hlásia zabitých alebo zranených civilistov prakticky denne.

Vo štvrtok informovali o takmer dvoch desiatkach zabitých pri nočných ruských útokoch, konkrétne o deviatich v Odese, piatich v Dnipre a štyroch v Kyjeve. Ruské úrady informovali o dvoch obetiach ukrajinských útokov na prístav Tuapse.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
04. jún 2026 09:29