Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.05.2017, 08:37

Americká polícia našla mak na výrobu ópia v hodnote 500 miliónov dolárov

Americká polícia našla mak na výrobu ópia v hodnote 500 miliónov dolárov
Zdroj: Reuters

Polícia v americkom štáte Severná Karolína objavila tento týždeň obrovské pole s tisíckami rastlín maku vhodných na výrobu ópia. Ich hodnotu vyčíslila na pol miliardy dolárov.

"Toto pole možno vyzerá ako kvetinová záhrada, ale keď sa k nej priblížite, zistíte, že je to - ako povedala polícia - jedna z najväčších ópiových prevádzok v dejinách štátu," informovala miestna televízna stanica WBTV.

Prípad sa odohral v mestečku Claremont s len takmer 1400 obyvateľmi. Pole sa nachádzalo za domom na odľahlom mieste, ku ktorému viedla iba štrková cesta so slepým koncom. Nikto teda nemal dôvod tadiaľ ísť. Pole bolo navyše ukryté za stromami.

Keď polícia zazvonila pred dverami, majiteľ Cody Xiong vyšiel a povedal: "Tipujem si, že ste tu kvôli ópiu."

Informácie o tom, ako polícia pole našla, sa rôznia. Podľa jednej mala anonymný tip, podľa druhej tam prišla pre niečo iné a náhodne objavila mak. Čo malo byť tým druhým dôvodom, nie je známe.

Cody Xiong bol zatknutý a obvinený za výrobu a vlastníctvo drog. Neskôr bol prepustený na kauciu 45.000 dolárov. K prípadu sa nevyjadril.

Vyšetrovatelia predpokladajú, že ópium nebolo vyrábané na tomto pozemku, ale že Xiong rastliny predával ďalej. Prípad stále vyšetrujú.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.