Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
10.08.2018, 13:21

Najväčší zabijak gastronómie je obedové menu, tvrdí odborník. Čo spravili s kvalitou reštaurácií gastrolístky?

Návšteva reštaurácie bola v minulosti istý druh zážitku. Dnes najmä do tých „menučkových“ chodíme niekedy aj denne, platíme v nich gastrolístkom, ktorý vystačí na celé menu aj nápoj.

Najväčší zabijak gastronómie je obedové menu, tvrdí odborník. Čo spravili s kvalitou reštaurácií gastrolístky?
Zdroj: Miroslava Spodniaková

Čo to však urobilo s kvalitou a so službami? Ako zistiť, či je reštaurácia dobrá? Gastronomický konzultant Ladislav Polák (63) tvrdí, že problém mnohých reštaurácii je, že chcú podávať všetko. Od halušiek po pizzu.

V akom stave je slovenská gastronómia, slovenské reštaurácie?
Na Slovensku pribudlo za posledné desaťročia množstvo gastronomických zariadení, ale úroveň poskytovaných služieb bola pred tridsiatimi rokmi určite profesionálnejšia ako v súčasnosti.

Zaujímavé, kuchári by možno nesúhlasili...
Hovorím o profesionalite poskytovaných služieb. Vo väčšine môjho profesionálneho života som pôsobil v hlavnom meste a bol som napríklad v hoteli Devín, ktorý sa vtedy ako jediný prezentoval piatimi hviezdičkami, robil som v hoteli Kyjev, v hoteli Forum, a všetky mali reštaurácie špičkovej kvality z hľadiska kuchyne aj obsluhy. Z môjho pohľadu tvrdím, že profesionálna úroveň najmä obsluhy bola bezpochyby na vyššej úrovni ako v súčasnosti.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.