Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
22.01.2019, 14:18

Vidíte, ako krajina vyzerá. Nemôžem vyrábať topánky pre ľudí, ktorí klamú a kradnú

• Na Slovensku nik podobný nie je a patrí medzi posledných svojho druhu vôbec.
  • Marek Pažitný (37) ručne šije topánky tak, že na každom kuse chce urobiť sám čo najviac, nespolieha sa na množstvo zamestnancov.
  • Prečo väčšina ľudí nenosí dobré topánky?
  • Dajú sa ušiť topánky na celý život?
  • Platí, že šuster chodí bosý?
  • A prečo odmietol niekomu ušiť topánky?
  • Odpovede sa dozviete v rozhovore.
Vidíte, ako krajina vyzerá. Nemôžem vyrábať topánky pre ľudí, ktorí klamú a kradnú
Zdroj: Archív Mareka Pažitného

Nosia Slováci dobré topánky?
Nie, lebo nie sú ručne šité. Väčšinou sú to lepené topánky, ktoré nevydržia dlho a nie sú z kvalitných materiálov.

Keď vyjdete na ulicu, zvyknete sa pozerať, čo majú ľudia na nohách?
Niekedy mi to napadne, ale nesnažím sa pozerať, bolo by to trápne. Ale keď sa pozerám teraz na vaše, tak to je haraburda.

To sú nové goretexové poltopánky vhodné teraz do dažďa a do čľapkanice...
Nepochybujem o ich vlastnostiach, no majú nekvalitné podrážky. Ak sa odlepia, je ťažké ich zlepiť naspäť. Nevydržia ako topánky, ktoré mám na nohách ja, tie mi vydržia celý život.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.