Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
30.04.2019, 11:54

Keď chuť víťazí nad hladom. Na aké potraviny si dať pri chudnutí pozor?

  • Nadváha je dnes problém pre veľkú časť populácie.
  • Obezita pritom nie je len problém vizuálny, ale sú s ňou spojené aj rôzne pridružené ochorenia, či už kardiovaskulárne, ortopedické, diabetes alebo depresie.
  • „Váha a chorá psychika idú nápadne ruka v ruke spolu, len nie je jasné, čo je prvé,“ tvrdí doc. MUDr. MARTIN MATOULEK, Ph.D. (46), z Obezitologického centra III. internej kliniky 1. LF UK a Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe.
Keď chuť víťazí nad hladom. Na aké potraviny si dať pri chudnutí pozor?
Zdroj: Dreamstime

Neskúšali ste sa zamerať na potraviny, ktoré by boli vhodné na chudnutie a nešlo by len o módne potravinové doplnky?
S Výskumným ústavom potravinárskym sme vyvíjali zdravé potraviny, ale všetko sa skončilo na tom, že je problém ich predať. Aj keď vyzerajú pekne, tak ak je tam menej tuku, tak už nemajú takú rozmanitú chuť. Zatiaľ čo pokrmy, ktoré ľuďom prisladíme, zjedia ľahšie, na sladké sú totiž naučení už z detstva. Každá tzv. zdravá potravina je technologicky náročnejšia a tiež o niečo drahšia, čo znamená menej predajná. Obzvlášť v tomto regióne, kde sme všetci zameraní na cenu. Preto takýto druh potravín nie je pre výrobcov veľmi atraktívny. A tak sa kupujú lacnejšie potraviny, kde sú kvalitné suroviny nahradené tukom, soľou a cukrom.

Môžu byť plnohodnotnou náhradou potraviny s umelo zvýšeným obsahom vitamínu a ďalších zdraviu prospešných prvkov?
Potravinári sa, samozrejme, snažia akýmkoľvek spôsobom chváliť tým, že majú zdravšie a obohatené potraviny, ale... Kľúčom k chudnutiu je však stále hlavne celková energetická bilancia. Keď sa totiž človek nehýbe a nevydáva energiu, tak dokáže aj zdravú bielkovinu premeniť na tuk a uložiť ho do zásoby. Preto je omnoho jednoduchšie, než propagovať nejaké zdravé potraviny, vysvetľovať ľuďom výhody pohybu. Keď sa budú ľudia hýbať a mať väčší celkový energetický výdaj (ten sa skladá z troch zložiek – z metabolizmu, z energie spotrebovanej na trávenie, vstrebávanie živín a na ďalšie funkcie tela a z bežnej pohybovej aktivity a športu, pozn. red.), tak pri znižovaní hmotnosti ani „nezdravé“ potraviny neprekážajú.

Môžu potraviny výrazne ovplyvniť zdravotný stav človeka?
Samozrejme. Napríklad ak budete jesť veľa potravín s obsahom purínov, čo môžu byť strukoviny, čokoláda a hlavne mäso, tak sa môže stať, že vám stúpnu hodnoty kyseliny močovej, čo môže viesť k záchvatom (puríny sa rozkladajú na kyselinu močovú, ktorej kryštáliky môžu spôsobiť záchvat dny, pozn. red.). Kto trpí na vysoký tlak a má problémy so srdcom, tak niekedy negatívne reaguje na zvýšené množstvo soli atď. Veľa rôznych pridružených ochorení je spojených aj so zvýšenou hladinou tukov. Ale tú môžeme ovplyvniť jedlom len z 20 percent, zvyšok je daný geneticky.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.