Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
14.09.2019, 00:00

Známy televízny tréner Chris Powell má pohnutú minulosť: Dlhy, závislosť a depresie

  • Hovorí, že za pozitívnu zmenu v živote mu poďakovalo už milión ľudí. Ale to nestačí.
  • „Pre mňa a moju manželku nie je okrem našej rodiny na svete nič dôležitejšie, ako ťahať ostatných z tej čiernej diery, kde sme kedysi boli aj my dvaja,“ priznáva tréner Chris Powell (41), ktorý je známy zo šou Extrémne premeny. Obaja si kedysi prešli peklom.
  • On mal dlhy a stal sa závislým od liekov, Heidi zas bojovala s poruchou príjmu potravy.
  • „Dnes si myslím, že to bol svojím spôsobom obrovský dar. Vďaka tomu lepšie chápeme našich zverencov.“ Aj preto im vravieva: „Tá nadváha, ktorú máš, nie je sto kíl telesného tuku, ale sto kíl nesplnených sľubov.“
Známy televízny tréner Chris Powell má pohnutú minulosť: Dlhy, závislosť a depresie
Zdroj: TV Markíza

Ste svetoznámy, máte vlastnú šou v televízii, ale vaše začiatky vraj neboli jednoduché, pri nevydarenom podnikaní ste prišli o všetky peniaze. Koľko ste vtedy mali rokov?
Mal som 26 rokov. Chcel som vytvoriť nutričný systém, ktorý by zmenil svet. Znie to možno príliš sebavedome, ale ja som naozaj veril, že by som mohol zmeniť životy mnohých ľudí. Pracoval som na tej myšlienke niekoľko rokov, v tom čase som žil len tým. Niečo som mal našetrené a požičal som si viac ako 200-tisíc dolárov (179-tisíc eur). Skončil som však na mizine.

Kvôli čomu?
Dodnes si myslím, že koncept bol správny, pretože ho neskôr odkopírovali dve spoločnosti, ktoré na ňom zarábajú milióny. Pohorel som na tom, že som bol mladý a absolútne neskúsený v tom, ako robiť biznis. Jediné, čo som mal, bol nápad a nadšenie, ale to skrátka nestačilo.

Ako to? Veď dnes sa všade píše o boháčoch, ktorí začínali ako startupová firma niekde v garáži. Na čom presne ste pohoreli?
Minimálne rok som zháňal peniaze a keď som konečne mal potrebné financie, našiel som fabriku v Číne, kde som si dal produkt vyrobiť. Prišlo mi 15-tisíc kusov môjho výrobku, a keď som ho otvoril, zistil som, že sa mi rozpadáva pod rukami. Všetko bolo nekvalitné, a tým pádom nepredajné.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.