Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
26.10.2019, 00:00

Dnešní pubertiaci žijú v technickom online svete. Sú však horší, ako boli predošlé generácie?

  • Sú drzejší, papuľnatejší, neposlušnejší, nič si nevážia, čo len s touto krajinou bude, ak sú nové generácie čoraz horšie.
  • Taký môžu mať mnohí ľudia pocit z dnešných pubertiakov.
  • Klinická psychologička Mgr. Judita Malík (33) však hovorí, že už Sokrates tvrdil, že jeho generácia bola horšia ako tie mladšie.
  • Kto je vlastne súčasný slovenský pubertiak a prečo je taký, aký je? Máme sa báť?
Dnešní pubertiaci žijú v technickom online svete. Sú však horší, ako boli predošlé generácie?
Zdroj: Dreamstime

Sú pubertiaci iní ako v minulosti?
Určite áno. Každá doba má svoje špecifiká a tie sa odzrkadlia aj na spôsobe výchovy a životoch našich detí. Žijeme v technickej dobe a dnešné výskumy ukazujú, že až 80 percent pubertiakov trávi väčšinu voľného času na svojich smartfónoch. Je to dvojsečná zbraň, lebo zároveň existujú napríklad elektronické žiacke knižky, tiež aplikácie, ktoré rodičom prezradia, kedy prišlo dieťa domov či kedy z domu odišlo.

Naše staré matere hovorili o nás, že sme horší, ako boli ony. My si myslíme to isté o dnešných deťoch. Prečo?
Ale to hovoril už aj Sokrates. Je to zrejme pravidlo, ktoré platí večne, každá generácia hovorí, že bola lepšia ako tá vyrastajúca.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.