Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
29.05.2020, 15:30

Neobjavené miesta. Na Kysuciach si užijete pokoj a ticho v nezvyčajnom prostredí

• Na Kysuciach a Orave ešte stále nájdete doslova bohom zabudnuté zákutia, kam sa môžete na chvíľu ukryť pred každodenným stresom.
  • „Človek si tu môže užiť prírodu bez toho, aby niekde čakal s ďalšími alebo bol dokonca v dave ľudí,“ vraví riaditeľ Organizácie cestovného ruchu Kysuce Mgr. RADOVAN JAKUŠ (48).
  • V čom má tento slovenský región výhody oproti ostatným?
  • Odkiaľ sa na Kysuciach vzali kotly, v ktorých sa kúpe ako v pekle?
  • Sú Kysuce pripravené na nápor letných dovolenkárov?
Neobjavené miesta. Na Kysuciach si užijete pokoj a ticho v nezvyčajnom prostredí
Zdroj: Radovan Jakuš

Študovali ste na Fakulte telesnej výchovy a športu UK v Bratislave. Ako ste sa z ihriska dostali k cestovnému ruchu?
Samozrejme, cez šport. Už počas štúdia na FTVŠ som externe pracoval pre jednu nemeckú cestovnú kanceláriu, ktorá na Slovensku realizovala lyžiarske kurzy pre Nemcov. Spočiatku som tam pôsobil ako lyžiarsky inštruktor a neskôr som prešiel do pozície organizátora lyžiarskych zájazdov.

Konalo sa to na Kysuciach?
Nie, vyhľadávali sme lokality po celom Slovensku, najmä v Tatrách. No neskôr sme sa zamerali na strediská na Orave a Kysuciach, pretože sme tam mohli Nemcom viac ukázať a venovať sa im ako v preplnených Tatrách.

Bolo to aj preto, že sú tieto časti Slovenska ešte pomerne nedotknutejšie oproti Tatrám?
Chcel som im Slovensko ukázať čisté a, bohužiaľ, v Tatrách sme mali veľa negatívnych skúseností. Napríklad pri výmene peňazí – v tom čase mariek za koruny, kde sa ich snažili na každom rohu oklamať. Orava a Kysuce robili Slovensku aj v tomto smere lepšiu reklamu.

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 94% na dočítanie.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.