Sledujte nás na Instagrame

@tyzdennik_temaFacebook
12.09.2020, 00:00

Jedlo ako chemická továreň. Ktoré potraviny nám môžu skutočne ublížiť?

  • Je to odveký strašiak. Chémia v jedle.
  • „Pritom samotné jedlo je vlastne chémia, až tisíce rôznych molekúl,“ podotýka prof. Ing. JANA HAJŠLOVÁ, CSc. (68), z Ústavu analýzy potravín a výživy na Vysokej škole chemicko-technologickej (VŠCHT) v Prahe.
  • Svetovo uznávaná odborníčka v oblasti kvality a bezpečnosti potravín denne skúma v medzinárodne akreditovanom laboratóriu na VŠCHT jednotlivé potraviny, rovnako ako prírodné produkty na ich výrobu, zo všetkých možných uhlov.
Jedlo ako chemická továreň. Ktoré potraviny nám môžu skutočne ublížiť?
Zdroj: Shutterstock

Je namieste báť sa určitých potravín z hľadiska vplyvu na naše zdravie?
Zo všeobecného pohľadu, samozrejme, nie všetky potraviny možno považovať za zdraviu prospešné. Nemusí ísť len o tie, ktoré majú vysoký obsah tukov, najmä živočíšnych, ale napríklad aj o tie, ktoré obsahujú veľké množstvo jednoduchých cukrov. Dôležitým uhlom pohľadu je aj úroveň kontaminácie potravín rôznymi nežiaducimi látkami. V globálnom porovnaní však Európa ponúka veľmi bezpečné potraviny. Trúfla by som si tvrdiť, že európska legislatíva je oveľa modernejšia než napríklad americká, a do značnej miery aj prísnejšia.

V čom je prísnejšia?
Každá členská krajina Európskej únie má svoje dozorné orgány. A v rámci Európskej únie funguje RASF, systém rýchleho varovania pre potraviny a krmivá. Kdekoľvek v EÚ sa zistí nejaké pochybenie, musí sa okamžite nahlásiť všetkým členským štátom. Každá potravina má niečo ako rodný list a je možné dohľadať, kam bola napríklad distribuovaná.

Spomínam si na veľký celoeurópsky škandál, keď falšovaný extra panenský olivový olej zo Španielska obsahoval veľké koncentrácie aromatických polycyklických uhľovodíkov, čo sú rovnaké karcinogény ako napríklad tie v tabakovom dyme. A okamžite bol takýto výrobok stiahnutý z predaja po celej Európe. Na druhej strane nie je, samozrejme, možné, aby všetky vyrobené potraviny alebo tie, ktoré vstupujú do Európskej únie z vonkajšieho prostredia, boli kontrolované. Tých položiek sú tisíce a nie je práve lacné ich otestovať... Za kvalitu potravín ručia výrobcovia alebo distribútori a štát robí len dohľad nad dodržiavaním zákonných požiadaviek.

Ako často RASF musí zasahovať?
RASF vydáva každý týždeň prehľad varovaní, kde je uvedená krajina, ktorá problém nahlásila, dôvod nahlásenia aj krajina pôvodu danej potraviny. Napríklad pri zelenine a ovocí sú kritické rezíduá (zvyšky) pesticídov. Bez toho, aby som bola zástancom používania pesticídov, splnenie objemov potravín potrebných pre celosvetový trh zatiaľ bioprodukcia bez nich nezvládne. U nás sa vedci v spolupráci s pestovateľmi intenzívne snažia používanie pesticídov redukovať na nevyhnutnú mieru. Ale vyššie a pestrejšie nálezy pesticídov vidíme v niektorých dovozových plodoch, napríklad v jabĺčkach z Poľska. Tu treba podotknúť, že nízka cena nie vždy koreluje s kvalitou.

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu týždenníka Téma. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si balík Digital alebo si nechajte týždenník posielať priamo do vašej schránky.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.