02.12.2015, 14:34

Slovenský futbalista Roman Gergel sa v utorňajšom dueli 18. kola poľskej Ekstraklasy postaral o parádnu šou. Štyrmi gólmi a jednou asistenciou pomohol svojmu tímu Górnik Zabrze k víťazstvu 5:2 nad suverénnym lídrom súťaže Piastom Gliwice.

Po zápase v rozhovore pre klubový web uviedol, že po polčase, ktorý domáci prehrali 1:2, už ani nedúfal v obrat. No v druhom prišiel jeho čistý hetrik za 22 minút, ktorý lídra zrazil do kolien.

"Po polčase sme prehrávali 1:2. Poviem úprimne, už som si myslel, že prehráme. Ale v druhom polčase sa nám podarilo streliť štyri góly. To je skvelé, lebo víťazstvo sme veľmi potrebovali. Verím, že nás toto nakopne a budeme vyhrávať aj v ďalších zápasoch. Radi by sme vyhrali už v tom najbližšom na pôde Jagiellonie," povedal slovenský legionár.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar odštartoval kanonádu už v 7. minúte, keď z penalty otvoril skóre duelu. Líder síce do polčasu otočil priebeh, no po zmene strán neustrážil rozbehnutého Gergela a inkasoval až štyri góly.

Najskôr v 56. minúte asistoval Slovák na vyrovnávajúci gól Aleksandrovi Kwiekovi a následne sa blysol hetrikom. V 60. minúte dostal Górnik do vedenia, už o minútu ho zvýšil na 4:2 a osem minút pred koncom konečný rezultát aj spečatil. Následne v 88. minúte odišiel z trávnika za obrovského aplauzu domácich tribún.

Podľa Gergela líder poľskej ligy hral do polčasu svoju hru, hoci mu pomohol aj vlastný gól domácich. "Piast hral svoju hru. My sme sa snažili hľadať sa prihrávkami za ich obrannou líniou a podarilo sa nám streliť góly. Ťažký okamih bol aj vlastný gól, no nezlomil nás ani ten ich druhý," uviedol Gergel a dodal: „Pri penalte som myslel najmä na to, že sa mi musí podariť. Potom sme ale dostali dva góly a stratili vedenie. Našťastie sme potom začali dávať góly."

[IFrame]

01 - Modified: 2007-11-26 17:49:10 - Feat.: 0 - Title: Energie zdražejú menej. Infláciu neohrozia
01 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 02 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 03 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 04 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu 05 - Modified: 2024-04-13 07:47:39 - Feat.: - Title: VIDEO Fanúšik v Saudskej Arábii zbičoval futbalistu. Po prehratom zápase mu spôsobil poriadne rany na chrbte
menuLevel = 3, menuRoute = tv/stare-sekcie/aktualne-videa, menuAlias = aktualne-videa, menuRouteLevel0 = tv, homepage = false
19. apríl 2024 15:47