StoryEditor

Šialená čakacia doba. Toyota hlási, že jej SUV ide na dračku a počkáte si aj roky

25.01.2022, 10:32
Že sa dnes na automobily čaká niekoľko mesiacov už nie je žiadnou novinkou, chýbajúce čipy potrápili a trápia mnohých výrobcov. Toyota to však dotiahla ešte ďalej - so svojim modelom Land Cruiser.

Toyota je dnes známa najmä svojimi spoľahlivými a perfektne vyladenými hybridnými vozidlami, ktoré ponúkajú dobrý pomer ceny a protihodnoty. Dobré spracovanie, zaujímavý dizajn či nízka spotreba je potom ešte veľmi príjemný bonus. V portfóliu sa však nachádzajú aj modely, ktoré mieria na úplne inú skupinu ľudí.

Okrem športového ostrého náčinia v podobe GR Supry alebo GR Yarisu je to napríklad aj rokmi overený offroad so siahodlhou históriou, na ktorého zarytí fanúšikovia jazdy v teréne nedajú dopustiť. Reč je o Toyote Land Cruiser, ktorá nesie aj poriadne prestížny titul najdlhšie vyrábaného vozidla tejto japonskej značky.

​Nám rukami prešla jej odchádzajúca generácia, ktorá síce v kabíne disponovala tak trochu "old-school" riešeniami, no spracovaním stále dbala na kvalitu a najmä odolnosť. V teréne totiž dokáže poriadne žiariť, preto bol interiér...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 12:50