StoryEditor

Získať top hodnotenie bude pre autá ťažšie. Euro NCAP sprísni bezpečnostné testy

22.05.2020, 13:40
Ak model dostal v minulosti päť hviezdičkové hodnotenie, po prípadnom absolvovaní nových testov to tak už byť nemusí. Konzorcium Euro NCAP teraz sprísňuje skúšky bezpečnosti áut.

Rovnako ako sa postupom času, no v poslednej dobe naozaj rýchlo, menia vozidlá a ich bezpečnostné či asistenčné systémy, tak isto sa musí meniť ich testovanie a hodnotenie. Tieto činnosti má na starosť v Európe najmä konzorcium Euro NCAP, ktoré pravidelne posiela nielen "proti stene" modely najrôznejších značiek a vyhodnocuje, ako na tom v disciplíne bezpečnosti sú.

S postupným vývojom sa však čoraz viac do výbav áut dostávajú aj skutočne inteligentné prvky, ktoré pomáhajú zrážke i predchádzať a nie iba zmierňovať jej následky. Každé dva roky sa preto Európsky program posudzovania nových automobilov aktualizuje a sprísňuje svoje skúšobné protokoly, aby vedel na nové "trendy v bezpečnosti" reagovať.

Výrazné sprísnen...

Pridajte sa k tým, ktorí vedia viac.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2025-12-26 23:00:00 - Feat.: - Title: Dokonalý mobil pre nenáročných z dielne operátora? Vyskúšali sme nový Pro model od Telekomu 02 - Modified: 2025-12-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Vlastné hodinky ponúka aj Motorola. Funkcií majú menej, ale výdrž batérie je príkladná 03 - Modified: 2025-12-24 23:00:00 - Feat.: - Title: Zmýlili by ste si ho s vlajkovou loďou. Vyskúšali sme pokračovateľa obľúbenej línie Redmi Note 04 - Modified: 2025-12-23 23:00:00 - Feat.: - Title: Pohoríte v komplexnom teste z autoškoly? Bezchybný výsledok mnohí vodiči nezvládnu 05 - Modified: 2025-12-23 23:00:00 - Feat.: - Title: Ideál na cvičenie s parádne ladeným zvukom? Vyskúšali sme slúchadlá Motorola, ktoré pri pohybe nestratíte
menuLevel = 2, menuRoute = auto/novinky, menuAlias = novinky, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
30. december 2025 04:21