StoryEditor

Na nové autá tak trochu zabudnite. Prešli sme si zmenený autosalón v Bratislave

28.04.2022, 15:05
Zameranie tohto ročníka autosalónu v Bratislave je odlišné, na aké sme boli doteraz zvyknutí. Zarytých fanúšikov zrejme príliš nepoteší. Trvanie je od 28. apríla do 1. mája.

O úpadku autosalónov sme písali už niekoľkokrát, pričom významný podiel na tom mal známy a dlhé roky jeden z vôbec najdôležitejších autosalónov v Európe. Reč je o výstavisku v Ženeve, ktoré hostilo mnohé významné novinky automobilového priemyslu od najrôznejších značiek a mnohé si tu dokonca odbíjali svetové či európske výstavné premiéry. 

Výrobcovia taktiež prezentovali koncepty, ktoré mali predznamenávať ich smerovanie na najbližšie roky, prípadne technológie a riešenia mobility budúcnosti. 

Už ročník 2019 bol zmenou voči dávnejším rokom - mohla za to kauza #MeToo a taktiež úpadok záujmu samotných značiek. Tie sa na výstaviská prestali tlačiť a namiesto delenia sa o pozornosť s ostatnou konkurenciou presedlali na samostatné premiéry mimo dní autosalónu. 

​Obrovskou ranou sa potom stal príchod pandémie koronavírusu, ktorý vzhľadom na prísne opatrenia mnohých vlád zasiahol aj výstavu v Ženeve, ktorá už mala čochvíľa otvárať svoje brány pre verejnosť. Nachystané podujatie sa teda na poslednú chvíľu zrušilo, čo spôsobilo veľké finančné straty automobilkám aj organizátorom. 

A to ešte nasledovalo dlhé obdobie obmedzených predajov na trhoch, lockdownov a...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
18. máj 2022 18:40