StoryEditor

Ako pripraviť auto na zimu? Výmenou pneumatík to rozhodne nekončí

02.11.2020, 13:23
Podceňovať zimné obdobie a odkladať kontrolu či prípravu auta na poslednú chvíľu sa určite neoplatí.

Vonkajšia teplota sa postupne znižuje, tma nastáva skôr a sychravých dní je čoraz viac - to sú znaky, že zima sa už nezadržateľne blíži. Počas jesene by sme sa však na nadchádzajúcu zimnú sezónu mali spolu s vozidlom patrične pripraviť a dopriať mu dostatočnú dávku pozornosti, aby nás následne neprekvapilo v tom najmenej vhodnom čase. 

Pre mnohých znamená príprava auta na zimnú sezónu iba výmenu letných kolies za zimné, prípadne výmenu letnej vody do ostrekovačov za zimnú. No a aby sme nezabudli, niektorí "pedanti" si ešte hodia nejakú tú škrabku do priečinka vo dverách, pre istotu. Avšak správna príprava by mala zahŕňať podstatne viac bodov, ktorým je nutné sa v tomto období venovať. Pripravili sme pre vás ich stručný prehľad.

Výmena zimných pneumatík

Samozrejme, jedným zo základných úkonov prípravy auta na zimnú i letnú sezónu je výmena pneumatík. Pochopiteľne vodiči, ktorí s vozidlom jazdia skutočne iba sporadicky, môžu zvoliť za obutie aj celoročné pneumatiky. Je potrebné ale myslieť na to, že tieto plášte nedokážu poskytnúť také vlastnosti ako zimné či letné gumy a hodia sa skôr pre jazdu v meste a v oblastiach s malým či žiadnym výskytom snehu a...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
19. máj 2022 08:53