Youtube.com/EuroCarParts Official (ilustračná snímka)
StoryEditor

Sedem tipov, ako pripraviť auto na jar. Nepodceňujte údržbu, môže sa vám to vypomstiť

25.03.2022, 23:00
Poradíme vám niekoľko tipov, čomu počas servisovania auta pred nadchádzajúcou sezónou prikladať pozornosť a čomu sa vyhnúť.

Koniec marca a začiatok apríla býva pre mnohých jasným obdobím, kedy už reálne uvažovať o prezúvaní zimných pneumatík na letné a objednávať si termíny v pneuservisoch či bežných servisoch. Dávno pritom neplatí, že pri príprave svojho vozidla na jarné i letné obdobie by sme mali prikladať pozornosť iba pneumatikám.

Samozrejme, patria medzi absolútne kľúčové súčasti auta, ktoré ho priamo spájajú s vozovkou a teda zásadne ovplyvňujú i samotné vlastnosti počas jazdy. No údržbu si po náročnom zimnom období, plnom mrazivých dní a špinavých ciest s prímesou blata, soli i kamienkov, zaslúžia aj ďalšie diely vozidla.

V našej galérii vyššie vám preto prinášame krátky a jednoduchý súhrn siedmich tipov, čo by vašej pozornosti pri blížiacom sa prechode zo zimnej na jarnú a letnú sezónu v súvislosti s automobilom nemalo ujsť a čomu sa venovať aj trochu bližšie alebo na čo si dať pozor.

Všetko sú to pre mnohých absolútne základné veci, ktoré sa však môžu v prípade zanedbania servisu v tom najmenej vhodnom čase poškodiť alebo vypovedať svoju službu a spôsobia vám tým nepríjemnosti i neskoršie zvýšené finančné výdavky. 

​Pristupujte preto k príprave a servisu auta s určitou zodpovednosťou, predsa len, vzniknuté problémy sa dotknú primárne vás. Aj len pre niekoho zdanlivo "banálne" vynechanie stanoveného intervalu výmeny oleja alebo iných dôležitých kvapalín môže znamenať vážne poškodenia pohonného ústrojenstva.

Nehovoriac o tom, že niektoré zo zanedbaných maličkostí môžu ohrozovať bezpečnosť vás, ale taktiež bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky. Myslite na to a auto sa vám určite poďakuje zvýšenou životnosťou a plynulou funkčnosťou.

01 - Modified: 2022-08-05 22:01:00 - Feat.: - Title: Plánujete kúpiť ojazdený elektromobil? Toto sú najdôležitejšie veci, ktoré berte do úvahy 02 - Modified: 2022-08-05 12:57:49 - Feat.: - Title: Dosiahnu revolúciu v autopriemysle? Nemecká firma skúša šťastie s doteraz nevhodným riešením 03 - Modified: 2022-08-05 10:10:56 - Feat.: - Title: Drsné SUV chce v Európe zamiešať karty. Obľúbená kórejská novinka má však háčik 04 - Modified: 2022-08-04 12:26:49 - Feat.: - Title: Nemecko chce „zlacniť“ elektromobily. Dosiahnuť to má daňami na spaľovacie autá​ 05 - Modified: 2022-08-04 09:40:15 - Feat.: - Title: Návrat ku koreňom. Britská značka púta pozornosť na svoj chystaný roadster
menuLevel = 2, menuRoute = auto/servis, menuAlias = servis, menuRouteLevel0 = auto, homepage = false
06. august 2022 07:32