Sledujte nás na Instagrame

@carovne_slovenskoFacebook
31.10.2018, 00:00

Jedna z najzdravších potravín, ktorá je bežná a už pred tisíckami rokov ju jedli Indiáni

Jej úžasné vlastnosti ocenili už pred tisíckami rokov Indiáni a v obľube ju máme dodnes. A hoci mnohí na tekvicový prívarok nedajú dopustiť, jedna z najzdravších potravín je vynikajúca aj na mnoho iných spôsobov.

Jedna z najzdravších potravín, ktorá je bežná a už pred tisíckami rokov ju jedli Indiáni
Zdroj: Jana Malaga

Varená, pečená či grilovaná, na sladko i na slano. Získala si nás pre výbornú chuť a vďaka zdraviu prospešným látkam, ako sú vitamíny B, C, E, betakarotén, ďalej draslík, železo, magnézium i vláknina. Podobne ako melón, z väčšej časti ju tvorí voda – až 90 percent. Či už ste si ju vypestovali doma a s radosťou pozorujete, ako rastie (niektorí šťastlivci majú doma aj 30-kilogramové kúsky), alebo ste si ju zadovážili na trhu, dostať sa k nej najskôr musíte s pomocou kvalitného noža, niektoré kusy dajú zabrať.

Zdroj: CSRRRR

​Pri príprave semienka vydlabeme, no už Indiáni (4500 rokov pred n. l.) vedeli, že ich netreba vyhadzovať. Tekvicové jadierka sú z celého plodu najhodnotnejšie, znižujú cholesterol, obsahujú 20 % bielkovín, 15 % sacharidov, 40 % tukov, 4 % vlákniny, ale napríklad aj vitamín B17, ktorý má protinádorový účinok.

Obľúbený je aj tekvicový olej, ktorý zvyšuje obranyschopnosť imunitného systému, čo v týchto čoraz chladnejších dňoch určite oceníte. Ako sme však už spomínali, tekvica je vynikajúca v kuchyni. V ázijskej sa začala objavovať v 15. storočí, v európskej až o sto rokov neskôr. V súčasnosti poznáme až okolo 800 druhov, z nich najčastejšie v našich receptoch využívame maslovú tekvicu, cuketu, patizón či hokkaido. Nechajte sa inšpirovať foodblogerkou Janou, ktorá pre nás pripravila pár chutných jedál.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.