StoryEditor

Miroslav Bödör: Fico si na večierku Bonulu urobil obraz o tom, že SBS nie sú len výpalníci

13.12.2018, 12:33
Nitriansky podnikateľ sa pre HN v januári 2018 vyjadril k podozreniam okolo Bonulu aj k špekuláciám, že firmu v skutočnosti vedie jeho syn. 

Ste podnikateľ, ktorý nedáva rozhovory. Prečo ste napokon súhlasili?
Možno práve preto, že som rozhovory odmietal, sa objavilo v médiách príliš mnoho dezinformácií.

Ale uznáte, že komerčný úspech Bonulu vyvoláva otázniky?
Bonul je komerčná firma. Ako každá iná, aj ona sa snaží byť úspešná. Ja ako jej zakladateľ a majiteľ som zaujímavý teda predovšetkým pre konkurenciu. Tá si hľadá rôzne cesty, ako negatívne zhodnotiť firmu či jej majiteľa. Často sú vhodným prostriedkom aj médiá. Mám pocit, akoby tie v snahe o senzácie nevedeli či prehliadali, o čom Bonul vlastne je.

V minulosti bolo viac ako dvetisíc bezpečnostných agentúr, a koľko ich je dnes? Regulácia priniesla so sebou aj mnohé sekundárne konzekvencie v podobe rôznych praktík konkurenčného boja. Používajú sa rôzne nástroje. Riešil som, aby firma obstála v nových podmienkach zvyšovaním svojej profesionálnej úrovne, aby získala potrebné certifikáty či bezpečnostné previerky najvyšších stupňov, nie to, ako sa zbaviť konkurencie nezmyselnými legendami uverejňovanými v médiách.

Prečo ste sa vlastne rozhodli založiť si bezpečnostnú službu?
Ochranu objektov som si vyskúšal na základe ponuky od kamaráta na vlastnej koži na začiatku 90. rokov. Po týždni som si povedal, že predsa vytvoriť vlastnú a lepšie fungujúcu strážnu službu dokážem aj ja. Pochádzam zo šiestich detí, nežil som nadštandardne a nikto mi nič nedal. To bol hnací motor, ktorý ma motivoval. Všetci sme vtedy mali rovnakú štartovaciu čiaru a to platí aj dnes, hoci mnohí nad tým mávnu rukou.

V minulosti sa mnohé esbéesky spájali s podsvetím. Ohrozovali sa aj navzájom?
S tým som sa nestretol. Áno, je pravda, že nálepka SBS fungovala v minulosti aj pri firmách, ktoré sa zaoberali „výpalníctvom“ a podobnými praktikami. Tie však neposkytovali klasické či štandardizované bezpečnostné služby. Konkurencia pre nás to teda nebola.

Bonul sa spája s politikmi. Šéfujete firme, ktorá dostala zákazku od exministra Ľubomíra Jahnátka, s ktorým ste chodievali na poľovačky a váš syn je jeho sused.
S pánom Jahnátkom sa poznám od roku 1974. On bol predseda toho istého poľovníckeho združenia, ktorého som bol ja podpredsedom. Tak ako jeho poznám mnoho ďalších ľudí, ktorí boli či sú v politike. Dokonca nie je vylúčené, že aj z mojich ďalších priateľov či známych sa v budúcnosti stanú úspešní politici či ľudia, ktorí budú môcť ovplyvňovať veci verejné. Tak, ako ja neviem túto ich kariéru prognózovať či ovplyvniť, ani oni nevedia ovplyvniť tú moju. Mňa žiaden politik, žiaden funkcionár ničím neurobil, nemenoval. Bonul bol môj zámer, moja cesta, moje bremeno a ak chcete, tak aj môj úspech.

Ťažko však vylúčite prepojenie na politikov...
... v mojej odpovedi som nič nevylúčil, ale snažil som sa vec čo najlepšie vysvetliť. Kto chce, určite to pochopí správne.

Nemôžete sa však čudovať, ak to, že vyhrávate väčšinu štátnych z...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
01 - Modified: 2023-01-31 11:03:10 - Feat.: - Title: Navrhovaná norma Euro 7 je nereálna. Rok 2023 musí určiť ako s autami ďalej, tvrdí odborník 02 - Modified: 2023-01-27 14:06:30 - Feat.: - Title: Hovorili sme s umelou inteligenciou: Robot si priznal chybu, vie si predstaviť, že by riadil politiku a takto reagoval na boha 03 - Modified: 2023-01-30 09:41:43 - Feat.: - Title: Danko v HNtelevízii: Môj sen je dať Fica a Pellegriniho za jeden stôl. Nabrali by sme hlasy ako snehová guľa 04 - Modified: 2023-01-27 23:04:54 - Feat.: - Title: Richard Sulík pre HN: Je logické, že sa všetko rozhoduje v Bratislave. Kde sa to má rozhodovať, v Poltári? 05 - Modified: 2023-01-28 17:00:00 - Feat.: - Title: Český politológ pre HN: Zeman narazil so svojou snahou o posilnenie právomocí prezidenta
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/ekonomika, menuAlias = ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
01. február 2023 02:41