História spoločnosti AGRO TAMI siaha do roku 1932. Vtedy bola spustená prvá družstevná prevádzka na spracovanie surového kravského mlieka a výrobkov z neho. Nachádzala sa na Bernolákovej ulici v Bratislave, jej činnosť však prerušila druhá svetová vojna.
Príbeh biznisu pokračoval po skončení vojenského konfliktu. Závod prešiel obnovou a zároveň sa v tom čase začali zvyšovať požiadavky trhu. Vznikol teda nový národný podnik, ktorý niesol názov Západoslovenské mliekarne.
Bratislavská výroba však nestíhala pokryť dopyt po výrobkoch, a tak sa v roku 1965 začalo s výstavbou ďalšieho závodu v Nitre. S prevádzkou sa začalo o päť rokov neskôr.
Na prelome milénií čelila firma, vtedy premenovaná na Agromilk Nitra, náročným časom, pretože sa strácala v silnom konkurenčnom prostredí. Riešenie prišlo až v roku 2007, keď ju kúpila Tatranská mliekareň a nitriansky podnik sa stal súčasťou skupiny.
AGRO TAMI sa následne zastabilizovala a na základe tržieb aktuálne patrí medzi najväčšie potravinárske firmy na Slovensku. V mliekarenskom segmente ide dokonca o štvrtého najväčšieho výrobcu. V portfóliu má termixy, nátierky či tvarohy. Dnes je už známe, ako hospodáril v uplynulom roku a ktoré ukazovatele raketovo rástli.
Zostáva vám 75% na dočítanie.

