StoryEditor

Grécky priemysel padol najprudšie za desať mesiacov

10.08.2015, 15:08
Autor:
TASRTASR

Výkon gréckeho priemyslu aj v júni klesol, už druhý mesiac po sebe a najstrmšie za 10 mesiacov. Informovala o tom agentúra RTTNews na základe údajov, ktoré dnes zverejnil štatistický úrad Elstat.

Presnejšie, priemyselná produkcia v Grécku upravená o počet pracovných dní sa v júni medziročne znížila o 4,5 percenta po májovom poklese o 4,3 percenta. To je najhorší výsledok od augusta 2014, keď sa grécky priemysel prepadol o 4,7 percenta.

Zo štatistík ďalej vyplýva, že produkcia výrobného sektora v júni klesla o 3,6 percenta a produkcia banských a ťažobných firiem sa znížila o 4,9 percenta, výroba elektriny sa prepadla o 8,2 percenta a vodárne znížili svoj výkon o 2,5 percenta.

V medzimesačnom porovnaní a po očistení od sezónnych vplyv sa priemyselná produkcia v Grécku v júni znížila o 0,2 percenta, ale na sezónne neupravenej báze vzrástla o 4,5 percenta, keďže máj mal menej pracovných dní.

Za prvých šesť mesiacov roka klesol výkon gréckeho priemyslu po úprave o sezónne faktory o 0,5 percenta.

menuLevel = 2, menuRoute = finweb/financie-a-burzy, menuAlias = financie-a-burzy, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
14. január 2026 08:59