TASR/Radovan Stoklasa
StoryEditor

Menej súčiastok, viac problémov. Dôležitý sektor pre slovenskú ekonomiku čakajú ťažké časy

03.02.2020, 23:00
Nemecký Bosch hlási prudký prepad ziskov, prepúšťanie a očakáva masívny úbytok vyrobených vozidiel.

Svetových dodávateľov automobiliek, ktorí aj na Slovensku zamestnávajú desaťtisíce ľudí, ohrozuje nastupujúca elektromobilita. Výroba elektromobilov je menej náročná na pracovnú silu. A to nie je zďaleka jediný problém. Kapitáni automobilového priemyslu čelia tiež prepadom predajov na strategických trhoch ako India a Čína, dolieha na nich obchodná vojna medzi USA a Čínou, brexit a tiež pokles vyrobených vozidiel v Nemecku.

Odhady Európskeho združenia výrobcov automobilov ACEA o prepadoch predajov automobilov najnovšie potvrdzujú aj slová šéfa najväčšieho svetového dodávateľa Bosch. „Je pravdepodobné, že automobilový priemysel sa nachádza za najvyšším bodom produkcie,“ pripustil výkonný riaditeľ spoločnosti Volkmar Denner.

Bosch nie je v problémoch sám
Zlé časy sa nebudú týkať len samotn...

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
menuLevel = 2, menuRoute = finweb/zahranicna-ekonomika, menuAlias = zahranicna-ekonomika, menuRouteLevel0 = finweb, homepage = false
17. január 2026 14:36