StoryEditor

Ako Kellner ovplyvňoval naše životy: Slováci s ním žili prakticky denne

29.03.2021, 16:23
Petr Kellner zbohatol v 90. rokoch na privatizáciách v Česku. Následne vybudoval podnikateľské impérium, pričom jeho majetok sa odhaduje takmer na 14 miliárd eur.

Azda väčšina Slovákov s ním už raz urobila „transakciu“. Stačilo pre to, aby nakúpili cez internet, zobrali si pôžičku,zavolali svojim blízkym či pustili televízne noviny.

Najbohatší Čech Petr Kellner totiž prostredníctvom investičnej skupiny PPF stál za spoločnosťami ako Home Credit, O2, Mall, Markíza a mnohými ďalšími.

Aj napriek tomu, že záujem verejnosti pútal jeho majetok v hodnote viac ako 14 miliárd eur, nehnuteľnosti, nadácie či nádejné prepojenie rodiny s Danielom Křetínským, vedelo sa toho o ňom len veľmi málo. Rozhovory médiám neposkytoval a svojím súkromím sa na verejnosti neprezentoval.

Aj to bol dôvod, prečo sa postupom času stala z publikovania výročnej správy PPF spoločenská udalosť. V nej totiž v príhovore miliardár prezentoval svoje spoločenské, politické aj biznisové názory. Navyše ako bonus bola v dokumente aj jeho fotografia, ktorá je taktiež vzácnosťou. Skupina PPF má podľa analytikov aj po dlhých rokoch expanzie slušné šance na ďalší rast. S budúcnosťou sa však bude musieť popasovať už bez hlavného akcionára, ktorý ovládal 98,93 percenta spoločnosti. Petr...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
21. máj 2022 03:03