Pod americkou predajňou si ako prví mnohí najskôr predstavia obrí Walmart. Ale aj v USA bodujú diskonty vrátane tých európskych. Aldi pôsobí po celých USA, Lidl začal pomerne nedávno a zatiaľ obsadzuje východné pobrežie. Pozrite sa, ako to vyzerá v obchode v newyorskom Brooklyne.
Predajňa je dvojposchodová, na spodnom poschodí je malé oddelenie s pečivom a nápojmi, primárne zamýšľané na rýchle občerstvenie. Sortiment pečiva je potom nápadne podobný tomu v Európe. Na nákup je možné použiť vozíky, ktoré sú bez mincí (čo je v USA obvyklé, ale napríklad Aldi má vozíky na mince).
K dispozícii sú samozrejme aj košíky. Predajňa v Brooklyne je typická mestská predajňa, asi ako v centre Prahy, s veľkými nákupmi a s odvozom autom sa tam toľko nepočíta. Nechýbajú letáky, aj keď v oveľa skromnejšom prevedení ako v Česku.
Uvedené ceny sú platné pre koniec augusta, v štáte New York je pri nespracovaných potravinách nulová predajná daň, takže uvedené ceny sú konečné. Výnimky nezohľadňujeme, predajná daň je keď tak výrazne nižšia ako obvyklá sadzba DPH v Európe.
Ceny sme prepočítali na kilo (v USA je základnou jednotkou libra) pri kurze 21 korún za dolár. (Ceny v eurách sú približne prepočítané z českých súm, pozn. red.).
Ponuka bobuľovín je pestrá a ceny nie sú nijak vyššie ako v Česku. Napríklad čučoriedky v zhruba polkilovom balení vychádzajú na 192 korún za kilo (7,90 eur/kg).
Jablká sú drahšie ako v Česku, ceny za kilogram začínajú od zhruba 70 korún (2,90 eur). Drahšie sú aj zemiaky na váhu, treba dodať že veľmi pekné, s cenou približne 45 korún (1,85 eur) za kilogram.
Paradajky na váhu vychádzajú od 60 do 90 korún (2,50 - 3,70 eur) za kilo. V každom prípade je výber veľmi široký a napríklad cherry paradajky vychádzajú zhruba od 150 korún (6,10 eur) za kilogram. Cibuľa je všeobecne drahšia ako v Česku, ale v akcii nie je rozdiel nejako zásadne markantný.
Akciové ponuky
Na čele regálov sú vždy akciové ponuky. Tu napríklad jahody s ...
Zostáva vám 85% na dočítanie.

