StoryEditor

Čím si znepriatelil novinárov?

14.08.2018, 00:00
Nielen Trump je fanúšik tweetov.

Čo sa týka slovných útokov, tie pri britskom potápačovi nekončia a neutrálnych nenechávajú ani zástupcov žurnalistickej obce.

Pre novinárov, ktorí ho pravidelne kritizujú, chcel zriadiť portál Pravda, na ktorom by sa za ich kredibilitu dalo hlasovať, čím chcel tak bojovať proti falošným správam.

Dôvodom boli narážky na Muskove míňania či nedostatočnú bezpečnosť pri práci.

„Chystám sa vytvoriť portál, kde by verejnosť vedela hodnotiť pravú podstatu článku či určiť kredibilitu každého novinára, editora či publikácie,“ povedal.

Cena akcií spoločnosti Tesla

Po tom, čo zistil, že doménu pravda.com využívajú ukrajinské internetové noviny Ukrajinská pravda nakoniec kúpil stránku pravduh.com, jej ďalšie využitie je však zatiaľ nejasné.

Pamätné je aj jeho vyjadrenie z konferencie z tohto mája, keď Musk nazval novinára hlupákom po tom, čo mu položil otázku ohľadom výdavkov. Na otázku nakoniec nezodpovedal.

Podobne sa zachoval aj pri reportérke, ktorá informovala o pozastavení dôležitého testu bŕzd na jeho modeli. Musk informácie dementoval a obvinil ju, že chce očierniť spoločnosť v očiach iných investorov.

Podľa viacerých odborníkov by mal s týmto tweetovaním prestať a ako šéf tak uznávanej spoločnosti prestať komunikovať ako malé dieťa, čím znižuje jej kredit.

25. máj 2022 18:09