Inžinier, vynálezca, vizionár, podnikateľ, generálny riaditeľ automobilky Tesla Motors a jej najväčší akcionár. Vlastní firmu SpaceX.Reuters
StoryEditor

Musk si už znepriatelil nielen investorov či novinárov. Aké kontroverzie sú za ním?

14.08.2018, 00:00
Známy vizionár má na svojom konte aj problémy.

Rodák s americkým aj kanadským občianstvom z Pretórie v Južnej Afrike je naozaj všetko. Inžinier, vynálezca, či podnikateľ. V poslednej dobe mu patrí hlavne prívlastok vizionár.

Svedčia o tom aj jeho vyhlásenia o kolonizácii vesmíru, ktorej dôkazom malo byť aj úspešné vypustenie nosnej rakety Falcon Heavy. Musk je totiž vlastníkom súkromnej firmy SpaceX.

V tieni však nezostáva ani automobilka Tesla Motors, ktorej je generálnym riaditeľom. Okrem toho sa spája aj so vznikom spoločnosti PayPal zameranej na bezpečný prevod peňazí, predsedá spoločnosti SolarCity a inicioval aj vznik neziskovej organizácie OpenAl so zameraním na umelú inteligenciu.

Našincom je známy aj vďaka konceptu Hyperloopu, s ktorým sa uvažovalo spojiť aj Bratislavu s Viedňou. Včera však vyšla správa, že tak nebude, keďže memorandum o porozumení z roku 2016 s Hyperloop transportation technologies vypršalo.

Okrem plusov má však Musk aj svoju tienistú stránku. Pozreli sme na kontroverzie, aké sa s ním v poslednej dobe spájajú aj na to, aký si píše svoj success story.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
17. september 2023 15:56