Papierovačky môžu byť otravné, ale sú dôležité. Najvýznamnejším dokumentom, ktorý by ste mali dostať, je zápisnica o odovzdaní nehnuteľnosti. Uistite sa, že obsahuje všetky povinné údaje – aktuálny stav a evidenčné číslo meračov a súpis odovzdaných kľúčov a dokumentov. Dajte si tiež pozor, či ste dostali Manuál užívania bytu, ktorý vás oboznámi so správnym užívaním bytu, odpovie na najčastejšie kladené otázky a informuje o ďalších povinných krokoch po odovzdaní bytu.Pixabay
StoryEditor

Prečo bude kľúčové zbieranie a analýza dát?

11.06.2019, 00:00
Raketový vývin informačných technológií, zrýchľovanie internetu, rozširovanie smartfónov a počítačov medzi stámiliónmi obyvateľov rozvojových krajín Afriky či Ázie.

To všetko má za následok veľký nárast množstva informácií a údajov. Priemyselné kamery, prístroje na automobiloch či senzory na zariadeniach generujú v každej sekunde miliardy dát.

Jednou z hlavných výziev technologických spoločností sa preto stáva zhromažďovanie a následná analýza týchto dát. V zjednodušenom preklade – kto dokáže tieto informácie účinne spracovať, vyhodnotiť a následne využiť vo svoj prospech, tomu patrí budúcnosť.

Aj to je dôvod, prečo sa tohtoročným Svetovým EY podnikateľom roka stal biznismen práve v tomto sektore.

Americký technologický investor Brad Keywell založil pred piatimi rokmi spoločnosť Uptake Technologies, ktorá zhromažďuje dáta zo senzorov priemyselných zariadení. Pomocou nich dokáže predvídať budúce problémy a zlyhania.

Firmy sa tak dokážu lepšie pripraviť a ťažkostiam zabrániť ešte skôr, ako vzniknú.

„Spôsob, akým Keywell vedie svoju firmu, je príkladom túžby pozítívne vplývať na svet okolo seba a prekonať výzvy, ktoré by na ceste za úspechom zastavili väčšinu ostatných podnikateľov,“ uviedol po sobotňajšom vyhlásení víťaza na galavečere v Monaku Mark Weinberger, šéf spoločnosti EY.

01 - Modified: 2022-09-13 08:33:26 - Feat.: - Title: Pri práci s dátami je kľúčová ich kvalita a interpretácia 02 - Modified: 2022-09-08 10:54:44 - Feat.: - Title: InoCloud ohlásil novú investíciu aj zmeny vo vedení 03 - Modified: 2022-08-03 12:26:42 - Feat.: - Title: Manévre s ostrou paľbou zo všetkých strán. Prečo americká návšteva na Taiwane vyvolala obrovský hnev Číny? 04 - Modified: 2022-07-26 22:00:00 - Feat.: - Title: Známa značka otvára prvý obchod na Slovensku: Konkurencia je tu limitovaná, vidíme dieru na trhu 05 - Modified: 2022-07-14 18:52:13 - Feat.: - Title: Dekan najlepšej biznis školy na svete: Firmy sa o našich študentov bijú, platy im ponúkajú až 90-tisíc eur
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
28. september 2022 17:02