Pixabay
StoryEditor

Ovplyvní virtuálna realita herný a zábavný priemysel?

11.06.2019, 00:00
Ďalším segmentom, ktorý bude hrať v budúcnosti dôležitú úlohu, je virtuálna a rozšírená realita.

Práve do jej výskumu investujú miliardy dolárov spoločnosti v hernom a zábavnom priemysle.

Trendom do budúcnosti bude prepájanie tohto odvetvia so vzdelávaním. V tomto smere žne po celom svete úspechy slovenská spoločnosť Virtual Medicine, ktorá vytvorila modernú anatómiu vo virtuálnej realite.

Jednoduchšie povedané, keď si nasadíte VR headset, teda akési okuliare a pozriete sa na jednotlivé časti svojho tela, budete vidieť svaly, cievy či orgány.

Podobne využíva čoraz viac firiem alebo organizácií virtuálnu či rozšírenú realitu aj na prezentáciu svojich výrobkov. Očakáva sa, že v tomto smere dôjde v budúcich rokoch k ďalšiemu obrovskému rozvoju.

Práve herný segment reprezentoval na podujatí v Monte Carle slovenský EY Podnikateľ roka Šimon Šicko, zakladateľ a šéf spoločnosti Pixel Federation, ktorá sa zameriava na vývoj herných aplikácií.

Šimon Šicko je presvedčený, že jeho firma má v tomto segmente v najbližších piatich či desiatich rokoch veľkú perspektívu ďalšieho rastu. „Pevne verím, že budeme desaťkrát väčší než dnes,“ uviedol šéf Pixel Federation v rozhovore pre HN.

Herný priemysel zastupoval na každoročnom podujatí aj Yves Guillemot, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ francúzskeho giganta Ubisoft. Táto vývojárska spoločnosť je podpísaná pod takými legendárnymi titulmi ako Assassin´s Creed, Far Cry, Prince of Persia alebo sériou hier so značkou Tom Clancy.

Pod Guillemotom investoval Ubisoft do vývoja a výskumu obrovské peniaze a chystá sa tak robiť aj v budúcnosti. „Boli sme prví, ktorí sa zamerali na nové herné konzoly, ako aj na technológie, ktoré rozčerili vody tohto biznisu. Ide o kontrolu hry pomocou dotyku, pohybu alebo hlasu či virtuálnu technológiu,“ povedal porotcom súťaže Guillemot, ktorý sa v budúcnosti chystá experimentovať s využívaním blockchainu či umelej inteligencie.

01 - Modified: 2023-03-26 18:09:22 - Feat.: - Title: Marian prebral biznis po náhlej smrti otca, miluje luxusné superšporty: Proti označeniu milionár z Lučenca už ani nebojujem 02 - Modified: 2023-03-10 06:17:38 - Feat.: - Title: Detským pacientom s ochorením srdca pomôže projekt virtuálnej reality 03 - Modified: 2023-03-09 21:14:52 - Feat.: - Title: Američania simulujú inváziu na Taiwan. Číňanov by porazili vďaka ponorkám, ale za cenu veľkých strát 04 - Modified: 2023-03-08 12:49:56 - Feat.: - Title: Vstúp do svojich najkrajších spomienok. S touto aplikáciou znovu prežiješ vo virtuálnej realite všetky nezabudnuteľné zážitky 05 - Modified: 2023-02-23 13:30:00 - Feat.: - Title: Star Wars, Residen Evil či Jurský svet. S novou virtuálnou realitou od Sony prišiel aj zástup kvalitných hier
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
27. marec 2023 23:17