StoryEditor

Do akej rodiny sa narodil Bill Gates?

21.12.2019, 23:00
Keď sa dnes spätne obzrieme na Gatesov život, uvedomíme si, že už pri narodení dostal do vienka všetky predpoklady na úspešný príbeh.

A v neposlednom rade mu pomohlo to, že bol vždy v pravom čase na pravom mieste.
Gates sa narodil skutočne do dobrej rodiny. Jeho prastarý otec James Willard Maxwell bol jedným z tých priekopníkov a vizionárov, ktorých na prelome 19. a 20. storočia pritiahli bohaté zdroje surovín a vidina rýchleho naplnenia amerického sna na pacifické pobrežie Spojených štátov. Práve tu, v Seattli na severozápade USA, založil Maxwell Prvú národnú banku. Čoskoro sa vyšvihol medzi miestnu smotánku a stal sa jedným z najbohatších ľudí Seattlu v štáte Washington.
V kariére prominentného bankára a zveľadovaní rodinného majetku pokračoval aj jeho syn James Willard Maxwell Junior so ženou Adele. Rodina Maxwellovcov sa už vtedy tešila prestížnemu postaveniu v spoločnosti a významným kontaktom v lokálnom biznise i na politickej scéne.

Príbeh úspešnej učiteľky sa rysoval aj ich dcére Mary Maxwellovej, ktorá sa už v školských časoch presadila ako študentská líderka na Washingtonskej univerzite. Práve na jej pôde sa zoznámila s Billom Gatesom Juniorom, ktorý mal našliapnuté na kariéru prominentného právnika. Keď sa však v roku 1951 vzali a narodila sa im dcéra Kristy, Mary sa rozhodla vzdať pedagogickej kariéry a namiesto toho sa naplno venovať rodine a charitatívnej činnosti.

21. jún 2022 02:19