EY
StoryEditor

Aké lieky vyrába Biocon?

14.06.2020, 14:45
Dnes produkty koncernu využívajú pacienti vo viac než stovke krajín, predovšetkým z menej vyspelých regiónov planéty, kde si ľudia nemôžu dovoliť drahé západné lieky.

Firma v súčasnosti celosvetovo zamestnáva viac než 11-tisíc ľudí. Vyše dvoch tretín jej príjmov pochádza z medzinárodných trhov.
Ide o jednu z najsilnejších ázijských inovatívnych spoločností v oblasti biotechnológií. Jej príjmy vlani dosiahli 800 miliónov dolárov. „Vďaka aktivitám Bioconu a jeho dcérskych spoločností majú teraz milióny ľudí s cukrovkou prístup k cenovo dostupnému inzulínu. Ďalším, ktorí bojujú s rakovinou, reumatickou artritídou či inými oslabujúcimi ochoreniami, zase otvárajú cestu k biosimilárnym liekom,“ uvádza sa v správe, ktorú HN zaslala spoločnosť EY, organizátor súťaže Svetový EY podnikateľ roka.
Motivácia pomáhať ľuďom zostala Mazumdarovej-Shawovej dodnes. V médiách sa o nej často píše, že nerieši miliardové zisky na rozdiel od niektorých západných farmaceutických spoločností. Potvrdzuje to aj slovami počas tohtoročného finále súťaže, ktoré sa na rozdiel od prechádzajúcich ročníkov uskutočnilo v dôsledku pandémie nového koronavírusu len vo virtuálnej podobe. „Mojím podnikateľským zameraním je celosvetová zdravotná starostlivosť a poskytovanie univerzálneho prístupu k liekom, ktoré zachraňujú životy,“ uviedla výkonná podpredsedníčka spoločnosti Biocom Limited.
Dopredu ju ženie snaha pomôcť najzraniteľnejším ľuďom s ochoreniami, ktoré ešte pred pár rokmi v Indii a ďalších afrických či ázijských krajinách znamenali v mnohých prípadoch rozsudok smrti. Dnes sa aj vďaka nej darí túto situáciu rýchlo meniť.
Kiran pritom zdôrazňuje, že jej zodpovednosť ako podnikateľky je väčšia ako iba tvorba hodnôt pre akcionárov. „Vytváranie bohatstva môže byť katalyzátorom zmien. Všetci podnikatelia majú pritom zodpovednosť voči svetu, v ktorom žijú, a komunitám, kde pôsobia.“
Napriek úspechu a stámiliónovým tržbám zostáva víťazka súťaže stále pri zemi. „O toto ocenenie sa uchádzalo mnoho podnikateľov, ktorí sami sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Víťazstvo patrí nielen mne, ale každému jednému zamestnancovi našej spoločnosti,“ uviedla indická doktorka v ďakovnej reči po tom, ako vyhlásili jej meno.

Víťazka sa dotkla aj aktuálnej koronavírusovej krízy. Biocon podľa nej už teraz pracuje na výrobe lieku proti ochoreniu COVID-19. Ak sa tento liek podarí indickej firme aj ďalším farmaceutickým spoločnostiam v dohľadnom čase priniesť na pulty lekární, svojím podielom prispejú k tomu, aby sa v poradí už 21. ročník odohral na budúci rok v Monte Carle, tak ako všetky prechádzajúce edície súťaže. Do Monaka by pritom spoločnosť EY v júni 2021 rada priviedla víťazov nielen nasledujúceho, ale aj práve skončeného ročníka.

01 - Modified: 2023-09-22 17:06:45 - Feat.: - Title: V indickom štáte Bihár tento rok zadržali 47 cudzincov z 11 krajín 02 - Modified: 2023-09-22 14:27:49 - Feat.: - Title: Indii sa zatiaľ nepodarilo obnoviť spojenie so svojím vozidlom na Mesiaci 03 - Modified: 2023-09-21 09:41:36 - Feat.: - Title: Diplomatický spor krajín sa prehĺbil. India prestala v Kanade vydávať víza 04 - Modified: 2023-09-19 06:17:00 - Feat.: - Title: India odmietla obvinenie Kanady, že sa podieľala na vražde sikhského aktivistu 05 - Modified: 2023-09-16 22:01:29 - Feat.: - Title: Má armádu programátorov, vesmírne chúťky a chce, aby sa nazývala Bharát. Expert o ambíciách novej superveľmoci
menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
01. október 2023 23:54