Najprv sme išli údolím rieky Panj na hraniciach Afganistanu a Tadžikistanu. Cesta bola zlá a občas sa niečo poškodilo, najčastejšie to bol výfuk.Lidovky.cz/Okolo sveta na žigulíku
StoryEditor

Lajčák navštívil Strednú Áziu. Ktoré krajiny majú pre nás najväčší potenciál?

22.05.2019, 00:00
Ide o päticu postsovietskych krajín.

Trhy s dovedna viac ako 70 miliónmi obyvateľov a rýchlo rastúcou strednou triedou. Obrovské prírodné bohatstvo, predovšetkým ropa a zemný plyn. Ale aj problémy s dodržiavaním ľudských práv či budovanie kultu osobnosti.
To všetko platí o krajinách Strednej Ázie, o ktorých majú mnohí Slováci len minimálne vedomosti a predstavy. Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák tento týždeň zavŕšil sériu návštev po piatich stredoázijských republikách, ktoré majú z hľadiska slovenského biznisu veľký potenciál. Cesta z pozície úradujúceho predsedu Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe ho zaviedla postupne do uzbeckého Taškentu, turkménskeho Ašchabadu a tadžického Dušanbe. Ešte minulý mesiac navštívil šéf slovenskej diplomacie aj Kazachstan a Kirgizsko.
Prečítajte si, v ktorých sektoroch sú trhy piatich krajín bývalého Sovietskeho zväzu pre naše firmy zaujímavé, ako sa jednotlivým štátom regiónu darí aj na čo by si Slováci mali dať pozor v tamojšom exotickom podnikateľskom prostredí.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
20. apríl 2024 08:16