V tejto štúdii publikovanej v roku 2006 v časopise Human Factors chceli vedci zistiť, čo bolo horšie, či riadenie pod vplyvom alkoholu alebo používanie telefónu počas jazdy. Výskumníci štyrikrát testovali výkon 40 konzumentov na simulátore jazdy. Počas jednej jazdy vodiči držali mobilný telefón pri uchu a v druhom teste telefonovali v handsfree verzii. Tretí test predstavoval jazdu účastníkov po tom, čo im výskumníci podávali drinky, kým neboli legálne opití. Štvrtý test študoval účastníkov, keď boli triezvi a bez rozptýlenia. Zistenia ukázali, že vodiči používajúci oba typy mobilných telefónov mali viac dopravných nehôd v simulátore ako vodiči, ktorí boli opití alebo triezvi. V skutočnosti, u používateľov mobilných telefónov bolo viac ako päťkrát pravdepodobnejšie, že spôsobia nehodu ako nerozptyľovaní vodiči.Pixabay
StoryEditor

Alkohol ako investícia. Je to skutočne tekuté zlato?

02.08.2019, 00:00
Pre Slovákov však ide stále pri prémiovom alkohole skôr o záľubu v jeho zbieraní.

Najlepšie plateným hercom sa vlani stal George Clooney. Nepomohli mu však k tomu iba jeho dlhoročné herecké skúsenosti, ale aj investície do alkoholu. Magazín Forbes informoval, že 239 miliónov dolárov získal za predaj firmy vyrábajúcej tequilu Casamigos.

HN sa v otázkach a odpovediach pozreli na to, ako sa dá na alkohole ako investícii zarobiť, aká je situácia na Slovensku a tiež aká je súčasná barová kultúra.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/biznis, menuAlias = biznis, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
25. február 2024 18:51