Najsilnejšia vládna strana mala v Martine pravidelný snem.HN/Pavol Funtál
StoryEditor

Kam pláva smerácka loď ďalej?

11.12.2017, 14:43
Zmenu v priazni spraví iba zmena v súčasnom zastúpení a politike.

Maďarič ako príklad

Aj podľa Mareka Maďariča je realitou, že Smer v posledných rokoch stráca, čoho priamym dôkazom sú voľby. V hre je teraz to, či sa strana udrží na politickej scény aj v nasledujúcej dekáde. Viac zodpovednosti či sebareflexie je podľa neho to, čo v povolebných reakciách absentovalo.

Po župných voľbách vyzdvihuje úlohu zmien – každý člen by si mal povedať, či pre je stranu prínosom alebo príťažou, a z toho vyvodiť dôsledky. Ako aj sám prezentoval, najlepšie je začať od seba.

V rámci nového programu chce Smer dotiahnuť sociálny balík, k čomu patrí zvyšovanie príplatkov za prácu v noci, cez víkendy a sviatky, ďalej zamerať sa na platy v štátnej správe či pripraviť zoznam opatrení, ktoré majú vyriešiť problém nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily.

Slovensko si podľa neho nemôže dovoliť strácať z tohto dôvodu konkurencieschopnosť a atraktívnosť pre zahraničné investície.

Potrebná pomoc opozície

Fico tiež avizoval zmeny v Ústave ako právo na minimálnu mzdu či hornú hranicu odchodu do dôchodku. Chce tiež pokračovať v opatreniach na podporu transparentnosti.

V súvislosti s novelizáciou Ústavy chce minister práce Ján Richter osloviť koaličných partnerov ako aj opozičné strany ďalší mesiac.

Na zmenu zákona je totiž potrebné aj opozičné zastúpenie.

Smer je teraz v období voľby generálneho manažéra. Ten súčasný, Jan Richter je podľa Fica vyťažený, a tak je komplikované riadiť procesy v strane. Fico avizoval aj zmeny ohľadom krajských a okresných šéfov Smeru.

Kauza s odvolávaním ministra vnútra Roberta Kaliňáka tiež nevyzerá, že by aj po ďalšom neúspešnom odvolávaní zaľahla prachom.

01 - Modified: 2023-03-26 11:25:55 - Feat.: - Title: Zníženie DPH na potraviny sa neosvedčilo. Vláda pomáha inak, tvrdí Remišová 02 - Modified: 2023-03-24 08:21:58 - Feat.: - Title: Voľby by vo februári a marci vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a Progresívne Slovensko 03 - Modified: 2023-03-21 15:10:25 - Feat.: - Title: Zastropovanie cien potravín je podvod so súhlasom vlády, tvrdí Smer-SD o dohode agrorezortu a obchodov 04 - Modified: 2023-03-16 11:15:16 - Feat.: - Title: Nikomu septembrové voľby nevyhovujú tak ako Smeru, tvrdí publicista 05 - Modified: 2023-03-14 11:23:41 - Feat.: - Title: Fico apeluje na skorší termín volieb a úradnícku vládu
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
26. marec 2023 21:13