Premiér Robert FicoTASR/P. Neubauer
StoryEditor

Ficova loď sa potápa, tak uťahuje skrutku moci. Kam pláva ďalej?

11.12.2017, 13:29
Smerácky snem naznačil, akým smerom sa strana uberá.

Premiér a predseda strany Smer-SD Robert Fico sa na sneme Smeru predviedol ešte tvrdšie, než sme u neho zvyknutí. Odkláňa sa od kresťanských hodnôt, ktoré prezentoval doteraz, ešte viac útočí na médiá, nechce kandidovať na prezidenta a do vrcholných pozícií nominuje svojich najbližších.

Nepochodil v župných voľbách, tak vykročil iným smerom. Primátor Košíc Richard Raši sa stal novým podpredsedom Smeru-SD, o čom rozhodli delegáti celoslovenského snemu strany, od ktorých získal skoro všetky hlasy.

Získal tak miesto Mareka Maďariča, ktorý sa s touto funkciou rozlúčil z vlastného úsudku, zostáva však naďalej radovým členom strany podobne ako aj ministrom kultúry. Rašiho na Maďaričovo miesto navrhol Fico.

Raši sa tak zhostí podpredsedníckej stoličky a pridá sa tak k ostatným podpredsedom, k Robertovi Kaliňákovi, Jurajovi Blanárovi, Petrovi Žigovi, Petrovi Pellegrinimu a Petrovi Kažimírovi.

Snem Smeru-SD sa koná minimálne raz za dva roky, ten posledný prišiel po neúspechu strany v župných voľbách. Okrem toho, že strana stratila štyroch zo šiestich postov županov, tak prišla aj o viaceré kreslá v zastupiteľstvách samosprávnych krajov.

Téme sme sa venovali aj tu.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
30. máj 2023 11:15