TASR/Michal Svítok
StoryEditor

Čo priniesol snem?

11.12.2017, 14:29
Nový program aj vízie do budúcnosti.

Strana vznikla v roku 1999

Na sneme sa zúčastnilo 90 percent delegátov, čím sa tak stal uznášaniaschopný a mohol schváliť nový program strany. Strana slávi tento rok svoj vek plnoletosti a Fico ju neváhal slovne ohodnotiť ako najúspešnejší politický projekt histórie Slovenska.

Doterajšie štyri volebné víťazstvá a tri zostavenia vlády majú stranu len predurčiť na ďalší úspech.

Fico jasne stanovil, že sa politika nedá robiť pre všetkých voličov a odklonil sa od zámeru osloviť bratislavskú kaviareň či dôchodcov.

Práve tento bod sa stal neskôr terčom kritiky u vystupujúcich, napríklad zo strany Ľuboša Sirotu, predsedu Republikovej únie zamestnávateľov, podľa ktorého vláda na Slovensku musí byť práve pre všetkých.

Dodal však tiež, že vláda v podnikateľoch nemá svojich nepriateľov.

Rozdiely ženú dopredu

Členom strany Fico odkázal, aby si plnili ako prácu vyplývajúcu zo svojich pozícií, tak aj tú vyplývajúcu z politiky celej strany. Dodal tiež, že ich nevníma ako svojich podriadených.

Maďarič zase vyzdvihol vnútorné rozdiely v strane, ktoré na miesto toho, aby stranu rozdeľovali, prispievajú k vnútornej diskusii či k jej obohacovaniu.

Predseda načrel aj kotlebovským smerom, keď zdôraznil význam Slovenského národného povstania, ktoré má podľa neho dvíhať výstražný prst pred hnedým morom. Čo sa týka spájania sa s inými stranami, strana je podľa Fica pripravená robiť kompromisy, ktoré majú pomôcť k vytvoreniu širokých koalícií.

Vystúpil tiež proti bruselskej sociálnej demokracii a vyzdvihol tú slovenskú sociálnu demokraciu. Z nového programu strany tiež vyplynulo, že spolupráca s inými stranami bude možná iba vtedy, keď bude jasne stanovená ich proeurópska orientácia.

K ústredným momentom snemu určite patrilo odmietnutie tvrdenia, že Fico nesúhlasil s politickým programom odstupujúceho Maďariča – podľa Fica sú oba materiály, jeho aj Maďaričov totožný.

01 - Modified: 2023-03-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Matovič prezradil plán, ktorým presadí svoj nápad. Fico prišiel s tvrdým vyjadrením 02 - Modified: 2023-03-24 08:21:58 - Feat.: - Title: Voľby by vo februári a marci vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a Progresívne Slovensko 03 - Modified: 2023-03-23 16:55:08 - Feat.: - Title: Matovič príde o ochranku. Ak sa mi niečo stane, nech si novinári spytujú svedomie, hovorí 04 - Modified: 2023-03-22 13:01:06 - Feat.: - Title: Fico zvolal brífing. Tvrdí, že Matovič pripravil kriminalizáciu opozície 05 - Modified: 2023-03-21 15:10:25 - Feat.: - Title: Zastropovanie cien potravín je podvod so súhlasom vlády, tvrdí Smer-SD o dohode agrorezortu a obchodov
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
26. marec 2023 13:22