Progresívne SlovenskoHNtelevízia
StoryEditor

Bude spolupracovať s Progresívnym Slovenskom?

17.04.2018, 00:00
Líder progresívcov Ivan Štefunko uviedol, že chcú osloviť stranu SPOLU s ponukou na predvolebnú spoluprácu.

Navrhujú spoločnú kandidátku alebo koalíciu. „Som presvedčený, že ľuďom vieme ponúknuť silnú a dôveryhodnú alternatívu, ktorá dokáže pomôcť celej krajine posunúť ju vpred a vrátiť ľuďom pocit, že politici sú tu pre nich a nie naopak," ozrejmil Štefunko.

Beblavý na to zareagoval, že sú ochotní spolupracovať so všetkými demokratickými stranami na Slovensku. Zastáva však názor, že predvolebná spolupráca sa má riešiť pred voľbami, na čo sa aj oni chystajú.

Čo je však isté, strany sa rozhodli pre spoločný postup v komunálnych voľbách, k poslednej takejto dohode patrí Prešov.

Najnovšie sa so stranou SPOLU spája aj Erik Baláž, ochranár, ktorý si pre svoju politickú štartovaciu dráhu vybral práve túto stranu.

01 - Modified: 2025-12-05 12:25:57 - Feat.: - Title: Progresívne Slovensko iniciuje kontrolu na SIS, poslankyni prišiel list príslušníkov 02 - Modified: 2025-12-05 07:26:38 - Feat.: - Title: "Je to zastrašovanie, vyjadrujeme solidaritu so Šimečkom." Európski demokrati reagujú na výroky o zrušení PS 03 - Modified: 2025-12-04 14:28:17 - Feat.: - Title: Politológ Lenč: Hlas sa topí v chybách, škodí mu aj Bartek. Ferenčák odhaľuje slabosť koalície 04 - Modified: 2025-12-04 16:11:52 - Feat.: - Title: 17 miliónov eur za outlet Voderady už štát neuvidí, hovorí Truban. Od Druckera chce vedieť, čo s tým ďalej 05 - Modified: 2025-12-04 09:38:24 - Feat.: - Title: Poslankyňa PS Plaváková: Prezentované dôvody na zmeny v ochrane oznamovateľov nesedia
menuLevel = 2, menuRoute = focus/politika-s-spolocnost, menuAlias = politika-s-spolocnost, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
05. december 2025 15:04