StoryEditor

Návštevníkov chceme prilákať bohatou kultúrou, históriou i tradíciami

31.01.2022, 10:53
Cieľom je prilákať k nám ľudí, aby si prišli pozrieť naživo to, čo uvidia v našej expozícii, tvrdí pre HN Miroslava Valovičová, generálna komisárka slovenskej expozície na výstave EXPO 2020 v Dubaji.

Ktorých popredných zástupcov prilákala Slovenská expozícia v Dubaji počas Národného dňa?

Veľmi sa tešíme z toho, že spomedzi predstaviteľov Slovenskej republiky sa na našom podujatí zúčastnila okrem ministra hospodárstva Richarda Sulíka a ďalších aj hlava štátu Zuzana Čaputová. Práve vďaka tomu sme dokázali vytvoriť biznis brífing program. To znamená, že súčasťou Národného dňa bolo okrem prezentácie našej krajiny, kultúry, umelcov a umeleckých telies aj biznisové fórum zamerané na tému inovácií, digitalizácie a zeleného hospodárstva. Je to zároveň jedna z hlavných tém prezidentky, ktorá podporuje zelené riešenia pre lepšiu a udržateľnú budúcnosť.

Návštevníkov zaujalo vodíkové auto MH2, ultraľahké lietadlá či vesmírny robot Androver...

Áno, konkrétne spomínaného slovenského robota používa naša úspešná vedkyňa Miška Musilová, šéfka simulovanej misie NASA na Havaji. Robot slúži na zber a výskum dát, ako i na zaškoľovanie budúcich astronautov. Tí by mali vycestovať na Mesiac a v budúcnosti prípadne i na Mars. Ďalšie firmy, ktoré do Dubaja prišli, sa orientujú na zelené riešenia a...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
24. jún 2022 07:28