Len pár mesiacov po uchopení vlády si vďaka pohodlnej väčšine v maďarskom parlamente nechal odklepnúť zákon o médiách, ktorý nazval novou mediálnou ústavou. Legislatíva okrem iných vecí zaviedla prísnejší dozor nad tlačenými periodikami, televíziami a rozhlasovými stanicami, ako aj webovými spravodajskými servermi vrátane zahraničných portálov.
Zákon takisto priniesol páku v podobe potrestať neposlušné médiá astronomickými pokutami. Tie sa pohybujú od desaťtisícov eur v prípade týždenníkov až po trištvrte milióna pre televízne a rozhlasové stanice. Proti pokutám je síce možné odvolať sa, takýto proces je však veľmi komplikovaný a zdĺhavý. Môže trvať celé roky a podľa kritikov ide len o formalitu, ktorá v realite nefunguje.
Hneď v prvý deň nového roka 2011, kedy vstúpil nový mediálny zákon do platnosti, ho využila dozorná inštitúcia. Začala konanie proti súkromnej rozhlasovej stanici Tilos Rádió za to, že odvysielala podľa jej slov pre mládež škodlivú skladbu It's On amerického rapera Ice T.
Prirodzene, o udelení finančných trestov pre médiá aj zrušení licencie rozhodujú ľudia blízki Orbánovi. Medzičasom sa ich rozhodnutia stali likvidačnými pre viacero médií. Koncom roka 2011 prišla o frekvenciu opozičná rozhlasová stanica Klubrádió, ktorá vysielala 10 rokov. V polovici roka 2012 maďarský mediálny regulátor nepredĺžil licenčnú zmluvu so spoločnosťou FM1 Zrt, ktorá prevádzkovala rádio Neo FM. Za ním mali stáť opoziční socialisti, čo bol podľa nezávislých maďarských médií hlavný dôvod jeho likvidácie. A koncom roka 2016 skončilo najväčšie súkromné rádio Class FM. Podľa opozície boli aj v tomto prípade dôvody politické.