TASR/AP
StoryEditor

Symbol boja proti totalite je späť. Ako Orbán zatočil s médiami?

19.09.2020, 00:00
V Maďarsku funguje už len minimum nezávislých spravodajských spoločností. Aj tie sú pod silným tlakom vlády. I to je dôvod, prečo sa po 27 rokoch k južným susedom vracia Slobodná Európa.

Postupné kroky k likvidácii liberálnej demokracie, vybavovanie si účtov s nepohodlnými médiami či pomalý odklon od hodnôt Európskej únie a spolčovanie sa s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Aj toto vyčítajú kritici maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a jeho vláde za uplynulých 10 rokov.

Práve obavy o ďalší vývoj u našich južných susedov bol jedným z dôvodov, prečo sa do Maďarska po 27 rokoch vracia Slobodná Európa, teda médium, ktoré za komunizmu spolu s Hlasom Ameriky prinášalo aj do Československa informácie neskreslené prorežimnou cenzúrou a propagandou. Tentoraz však v Maďarsku nepôjde o rozhlasové vysielanie ale o multimediálnu webovú stránku v maďarčine.

Prečítajte si, aké páky si maďarská vláda našla proti kritickým novinárom, ktoré médiá už skončili aj čo si o tom myslia samotní zástupcovia mediálnej sféry u našich južných susedov.

menuLevel = 2, menuRoute = focus/zahranicie, menuAlias = zahranicie, menuRouteLevel0 = focus, homepage = false
24. január 2023 22:03