Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.08.2017, 00:00

Veľké plány padli, košická skupina sa zbavuje hotelov

Skyside predáva zariadenia Semafor a Kukučka vo Vysokých Tatrách. Obrovské realitné ambície ostali na papieri.

Veľké plány padli, košická skupina sa zbavuje hotelov
Zdroj: TASR/František Iván

Plán košickej private equity skupiny Skyside na rok 2013 počítal s mamutími investíciami za 23 miliónov eur do viacerých realitných projektov. „Teraz napríklad staviame administratívny objekt v centre Košíc Alžbetina za štyri milióny eur. Kúpili sme dva hotely Semafor v Tatrách a Poštár na Zemplínskej šírave, ktoré ideme rekonštruovať,“ tvrdil vtedy v rozhovore pre HN šéf investičnej skupiny Skyside Maroš Škorec.

Segment nehnuteľností košickej skupiny v tom čase zastrešovali spoločnosti Sky Reality, Ramon, Alžbetina, Structura, J&J Stav a Profin Account. Prešli však štyri roky a developerské projekty Skyside, podobne ako tie v nápojovom biznise, skrachovali.

Rozpad skupiny
Meštiansky dom na Alžbetinej ulici v historickom centre Košíc dodnes chátra a hotely Kukučka a Semafor v Tatrách Košičania v súčasnosti predávajú. Navyše nedošlo ani k ich plánovanej modernizácii napriek tomu, že košickí finančníci cez firmy Ramon a PPA Invest získali na rekonštrukciu Penziónu Kukučka a Hotela Semafor v Tatranskej Štrbe dokopy 1,9 milióna eur z eurofondov.

Finančná skupina z Košíc sa totiž medzičasom rozpadla a s médiami už dlhší čas nekomunikuje. Samotný Maroš Škorec je od februára tohto roku v osobnom bankrote.

Maroš Škorec
Zdroj: Tomáš Tišťan

Odskočili od čerpania eurofondov
Dôvodom neúspechu biznisu vo Vysokých Tatrách boli absentujúce vlastné finančné zdroje potrebné na prefinancovanie nákladných rekonštrukcií dvoch ubytovacích zariadení v Tat

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.