Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2018, 00:00

Developera zo Senca dobiehajú spory

Kontroverzný podnikateľ vyšachoval z viacerých firiem svojho spoločníka Pavla Hojčku.

Developera zo Senca dobiehajú spory
Zdroj: Pozemné stavby SC

V posledných rokoch šliape so svojou úspešnou sieťou 21 čerpacích staníc Benzinol na päty veľkým palivovým predátorom. Vlani ho vďaka policajnej akcii Doktor, v ktorej zasahovalo 210 policajtov, spoznalo celé Slovensko. Aktuálne podnikateľ s pohonnými hmotami a senecký developer Martin Čepel chystá akvizíciu konkurenčného reťazca 13 benzínových púmp Oktan.


Zároveň ho však dobiehajú spory so spoločníkom, s ktorým pôsobí v štyroch spoločných developerských firmách – Pozemné stavby SC, Blade Real Estates, Galeria Muzika a SUN lakes apartments I. Podnikateľ Pavol Hojčka z Komárna pre HN tvrdí, že z rozbehnutého podnikania ho v priebehu vlaňajška odstrihli podvodnými spôsobmi. „Minulý rok v apríli som zistil, že Martin Čepel sa našich spoločných firiem zmocnil protiprávne. Následne účelovo previedol svoje obchodné podiely v uvedených spoločnostiach na rovnaké cyperské spoločnosti, a pritom v nich ostal konateľom,“ hovorí Pavol Hojčka s tým, že z podnikov ho vytlačil z pozície konateľa a stratil i reálny dosah na rozhodovanie cez valné zhromaždenia.


Otočenie pomeru síl
Martin Čepel podnikateľské i osobné spory so svojím partnerom nateraz necháva bez komentára. Na Hojčku ako oznamovateľa jeho údajnej nezákonnej činnosti podal trestné oznámenie a podniká ďalšie právne kroky. „Nebudem to komentovať. Nech spravodlivo rozhodnú súdy. Všetko ukáže čas, ako to bolo,“ uvádza pre HN Čepel, konateľ spoločností Pozemné stavby SC, Blade Real Estates, Galeria Muzika a SUN lakes apartments I.


Dve zo štyroch spoločných firiem pritom prenajímajú obchodníkovi s palivami Benzinol Slovakia viaceré nehnuteľnosti. Až 16 púmp má totiž na liste vlastníctva zapísaných spoločnosť Pozemné stavby SC a dve firma Blade Real

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.