Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.05.2018, 00:00

Developera zo Senca dobiehajú spory

Kontroverzný podnikateľ vyšachoval z viacerých firiem svojho spoločníka Pavla Hojčku.

Developera zo Senca dobiehajú spory
Zdroj: Pozemné stavby SC

V posledných rokoch šliape so svojou úspešnou sieťou 21 čerpacích staníc Benzinol na päty veľkým palivovým predátorom. Vlani ho vďaka policajnej akcii Doktor, v ktorej zasahovalo 210 policajtov, spoznalo celé Slovensko. Aktuálne podnikateľ s pohonnými hmotami a senecký developer Martin Čepel chystá akvizíciu konkurenčného reťazca 13 benzínových púmp Oktan.


Zároveň ho však dobiehajú spory so spoločníkom, s ktorým pôsobí v štyroch spoločných developerských firmách – Pozemné stavby SC, Blade Real Estates, Galeria Muzika a SUN lakes apartments I. Podnikateľ Pavol Hojčka z Komárna pre HN tvrdí, že z rozbehnutého podnikania ho v priebehu vlaňajška odstrihli podvodnými spôsobmi. „Minulý rok v apríli som zistil, že Martin Čepel sa našich spoločných firiem zmocnil protiprávne. Následne účelovo previedol svoje obchodné podiely v uvedených spoločnostiach na rovnaké cyperské spoločnosti, a pritom v nich ostal konateľom,“ hovorí Pavol Hojčka s tým, že z podnikov ho vytlačil z pozície konateľa a stratil i reálny dosah na rozhodovanie cez valné zhromaždenia.


Otočenie pomeru síl
Martin Čepel podnikateľské i osobné spory so svojím partnerom nateraz necháva bez komentára. Na Hojčku ako oznamovateľa jeho údajnej nezákonnej činnosti podal trestné oznámenie a podniká ďalšie právne kroky. „Neb

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.