Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2018, 00:00

Hrozil jej zánik. Baňa na Spiši však prežije

Spoločnosť Sabar je jedinou baňou na baryt v regióne strednej Európy.

Hrozil jej zánik. Baňa na Spiši však prežije
Zdroj: TASR

Bankrotujúca spoločnosť Sabar z Markušoviec, ktorá na Spiši prevádzkuje jedinú hlbinnú baňu na baryt v strednej Európe, dostáva druhú šancu. Podnik s približne sto zamestnancami sa na prelome rokov 2016 a 2017 dostal do platobnej neschopnosti, a preto súdy požiadal o ochranu pred veriteľmi. Firmou predložený plán záchrany však prvostupňový súd pred časom zmietol zo stola.


Zvrat prichádza až s verdiktom odvolacieho súdu, na ktorý sa pred dvomi mesiacmi banská spoločnosť Sabar obrátila. „Krajský súd svojím uznesením zmenil rozhodnutie Okresného súdu Košice I a potvrdil reštrukturalizačný plán uvedenej firmy,“ potvrd

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.