Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.06.2018, 00:00

Po megainvestícii na východe ostala jama

Firma, ktorá mala postaviť nové obchodno-kancelárske centrum v Košiciach, sa zaplietla do finančných machinácií.

Po megainvestícii na východe ostala jama
Zdroj: CASA INVEST

Pred siedmimi rokmi sa v širšom centre Košíc neďaleko vlakovej a autobusovej stanice chystala investícia za 35 miliónov eur. Namiesto administratívno-obchodného komplexu Downtown Business Center tam však stojí iba jama so železobetónovými základmi. Firma Casa Invest totiž predvlani zbankrotovala, keď ju do konkurzu poslala stavebná spoločnosť RGB Slovakia zo Starej Ľubovne.


V pozadí developerského projektu sa pritom objavujú závratné sumy peňazí pochádzajúcich z nesplatených pôžičiek z vytunelovanej českej nebankovky Metropolitní spořitelní družstvo. Vyplýva to z dokumentov v konkurznom spise spoločnosti Casa Invest, ktoré redakcii HN poskytol jeden z veriteľov. Peter Leškovský, spolumajiteľ a konateľ Casa Invest, sa s HN odmietol stretnúť. „Po tom, čo ste o mne v novinách napísali, nemám záujem,“ vraví Leškovský. Ďalšie kontroverzie okolo konkurzu vyvolávajú falošné podpisy na zmluvách o postúpení miliónových pohľadávok, ktoré v súčasnosti vyšetruje slovenská polícia. V prípade sa totiž udialo viacero nečakaných zvratov.


Falšovanie na Ukrajine
Pohľadávky voči Casa Invest v celkovej výške 7,2 milióna eur si pôvodne uplatňovala spoločnosť Hotel & Restaurant Slovakia z Kráľovej pri Senci, za ktorou stojí

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.