Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.01.2019, 00:00

Bývalý šéf Bešeňovej sa vracia ako hotelier

Podnikateľ Nodari Giorgadze rozbieha výstavbu apartmánového komplexu za 18 miliónov eur.

Bývalý šéf Bešeňovej sa vracia ako hotelier
Zdroj: GINO HOUSE

Keď koncom roku 2014 Nodari Giorgadze predal svoj bešeňovský akvapark, zdalo sa, že cestovný ruch na Liptove definitívne opúšťa. Slovenský biznismen s gruzínskymi koreňmi si však napriek odchodu z Bešeňovej ponechal otvorené zadné dvierka. V areáli vodného sveta totiž vlastní voľné pozemky a práve na nich v súčasnosti štartuje svoju najnovšiu investíciu. Gruzínec s prezývkou Gino tam totiž rozbieha výstavbu štvorhviezdičkového hotelového komplexu Gino Paradise Bešeňová za 18 miliónov eur, ktorý ponúkne 224 apartmánov s maximálnou kapacitou 700 lôžok.


„Komplex bude prepojený s akvaparkom, preto sa doň hostia dostanú suchou nohou. Navyše bude mať aj vlastný relaxačný bazén s termálnou vodou,“ hovorí pre HN slovensko-gruzínsky podnikateľ Giorgadze, šéf skupiny Gino Holding. Deväťpodlažný komplex s lobby barom a reštauráciou pre 225 osôb developuje jeho firma Gino House. Voľnočasový rezort pritom vyrastá na parcelách z portfólia spoločnosti Eurocom & Co., v ktorej je rodák spod Kaukazu väčšinovým majiteľom.


Návštevnosť regiónu rastie
Investícii do ubytovacích kapacít prajú aktuálne štatistiky. Región Liptova totiž dlhodobo patrí k najobľúbenejším destináciám cestovného ruchu na Slovensku. Predvlani sa v regióne ubytovalo až 577 357 hostí, čo predstavuje medziročný nárast o 6,6 percenta. Počet prenocovaní za rok 2017 sa medziročne nafúkol o 4,5 percenta na viac ako 1,61 milióna. A práve Bešeňová si pripísala najvyšší trend rastu prenocovaní. Stalo sa tak i vďaka otvoreniu nového štvorhviezdičkového hotela Galeria Thermal v lete 2017. Jeho priemerná ročná obsadenosť sa pohybuje nad hra

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.