Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.01.2019, 00:00

Penta naháňa dlžoby od luxusného butiku

Finančná skupina pýta peniaze od prevádzkovateľa českých predajní značky Hugo Boss.

Penta naháňa dlžoby od luxusného butiku

Na českom trhu to bol unikát. Prémiovú značku odevov z Nemecka Hugo Boss tam totiž zastupovali dvaja exkluzívni obchodníci súčasne. Po nedávnom rozpade česko-slovenskej retailovej skupiny s luxusom Premium Fashion Brands však v krátkom slede krachuje aj druhý výhradný zástupca značkovej módy Hugo Boss v Česku – spoločnosť My Fashion. Módna firma v minulosti spájaná s kontroverzným českým podnikateľom Františkom Savovom totiž dlhuje finančnej skupine Penta za nájomné a služby necelých 300-tisíc eur. Finančníci preto tlačia svojho dlžníka do konkurzu. Ich prvý konkurzný návrh však Mestský súd v Prahe v polovici januára odmietol pre formálne nedostatky.


Penta to však skúsi znova. „Podali sme riadny insolvenčný návrh. Na žiadosť súdu v ňom doplňujeme ďalších veriteľov. Nový insolvenčný návrh podáme na budúci týždeň. Nie je dôvod na obavy, že by súd insolvenciu nepotvrdil. Správanie spoločnosti My Fashion je učebnicovým príkladom úplnej nesolídnosti,“ hovorí pre HN hovorca spoločnosti Penta Investments Ivo Mravinac. Podnájomník finančnej skupiny začal kopiť dlhy v priebehu vlaňajška.


Nový majiteľ z Ruska
Od spoločnosti DGK Trade z portfólia Penty si v centre Prahy

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.