Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.02.2019, 00:00

Štátna banka drží v zálohe jadranský hotel

Veriteľom skrachovanej energetickej firmy Korlea Invest s ukrajinským pozadím je štátna Eximbanka.

Štátna banka drží v zálohe jadranský hotel
Zdroj: Hotel Solitudo

Chorvátsky ostrov Lastovo, ležiaci v Južnej Dalmácii, obklopuje tyrkysovo modré Jadranské more. Ostrovu sa dlhé roky turisti vyhýbali, využívala ho totiž juhoslovanská armáda ako svoju uzatvorenú základňu. Neskôr bol vyhlásený za národný park a v súčasnosti je skrytým turistickým rajom. Na celom ostrove stojí iba jediný hotel, ktorý pred viac ako 10 rokmi kúpil spoločne s partnermi kontroverzný podnikateľ z Ukrajiny Vasyl Danylov.


„Túto sezónu boli na ostrove aj významní ľudia, medzi inými napríklad Bill Gates. Naši hostia vyhľadávajú pokoj a súkromie, ktoré nenájdu na iných miestach Jadranu,“ poveda

Nenechajte sa obmedzovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.