Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.02.2019, 00:00

Recyklačná firma kopí straty aj v konkurze

Fabrika v Lučenci spájaná s emisnou kauzou Interblue zrejme zmení majiteľa.

Recyklačná firma kopí straty aj v konkurze
Zdroj: HN/Marek Nemec

Recyklačná fabrika, v minulosti známa ako Milenium Trading, ktorá sa tešila štedrej podpore envirorezortu pod vedením SNS z čias Jána Slotu, sľubovala Slovensku ekologickú likvidáciu odpadov. Každoročne mala premeniť späť na ropné látky až 17-tisíc ton plastov. Projektu preto úradníci ministerstva životného prostredia ešte v roku 2008 priklepli takmer 14 miliónov eur z eurofondov. Rafinéria však nikdy poriadne nefungovala a roky sa potácala nad priepasťou krachu.

Pod novým názvom PWR – Plastic Waste Recycling sa dokonca predvlani zachraňovala škrtaním dlhov, ale ani to jej nepomohlo. Pred mesiacom totiž firma definitívne skrachovala, keďže neplatila staré dlhy a navyše vyrábala nové. Zo zistení HN pritom vyplýva, že spoločnosť i v konkurze naďalej prevádzkuje svoju recyklačnú fabriku v Lučenci.


Konkurzný správca PWR – Plastic Waste Recycling, spoločnosť Fardous Partners správcovská patriaca šalianskemu advokátovi Fadimu Fardousovi, na otázky HN neodpovedala. Vo všeobecnosti však platí, že prevádzkovaný podnik v konkurze má pri predaji vyššiu hodnotu ako nefunkčný. Vďaka tomu by mali veritelia z výťažku konkurznej podstaty získať o niečo vyššie uspokojenie svojich pohľadávok.


Náklady na prevádzkovanie fabriky počas konkurzu idú na ťarchu konkurznej podstaty, čo v konečnom dôsledku zaplatia veritelia. Firma každý rok od svojho o

Dočítajte článok teraz len za 1 cent

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.