Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.12.2018, 00:00

Aktérov emisnej kauzy spája nefunkčná recyklačná fabrika v Snine

Zbrojár Norbert Havalec, známy z emisnej kauzy Interblue, v ktorej zohral dvojitú rolu, vystupuje v pozadí vyrovnávania dlhov za nefunkčnú recyklačnú fabriku v Snine. Tej envirorezort pod vedením SNS priklepol v roku 2009 takmer 12 miliónov eur z eurofondov.

Aktérov emisnej kauzy spája nefunkčná recyklačná fabrika v Snine
Zdroj: TASR/OLO

Emisný obchod s Interblue Group a pridelenie dvoch najväčších eurofondových dotácií v histórii pre dve súkromné firmy na výstavbu recyklačných fabrík v Lučenci a Snine. Napriek tomu, že šlo o zdanlivo nesúvisiace transakcie pod taktovkou nominantov strany SNS v čele envirorezortu, stojí za nimi rovnaká skupina osôb.

Okolo lučeneckej spoločnosti Milenium Trading, ktorá na premenu starých plastov späť na ropu dostala z verejných zdrojov takmer 14 miliónov eur, sa viditeľne angažoval projektový manažér Interblue Rastislav Bilas.

Pri sninskom recyklačnom centre J&M Consulting neskôr premenovanom na Recycentrum s dotáciou necelých 12 miliónov eur zase figuruje Bilasov dnes už bývalý obchodný partner Peter Leškovský a v zákulisí sa podľa zistení HN objavuje meno zbrojárskeho magnáta Norberta Havaleca.

Ten v emisnej kauze hral na dve strany. Na Ministerstve životného prostredia vystupoval v pozícii externého poradcu a na druhej strane stola sedel ako projektový manažér garážovej firmy Interblue, ktorá emisie od štátu výhodne nakúpila.

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.