Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.03.2019, 00:00

Chrenekovci kupujú sieť predajní Pet Center

Oceliar Tomáš Chrenek s rodinou po veterinárnych klinikách kupuje maloobchodnú sieť s chovateľskými potrebami Pet Center.

Chrenekovci kupujú sieť predajní Pet Center
Zdroj: Archív MF Dnes

Bratislavská rodinná firma Supernius z portfólia jedného z najbohatších Slovákov Tomáša Chreneka iba nedávno vstúpila do zdravotnej starostlivosti o domácich zvieracích miláčikov. Cez svoju českú dcéru Supernius Vet totiž ovládla majoritu v špičkových veterinárnych klinikách Jaggy v Prahe a Brne. Teraz sa Chrenekovci chystajú na kúpu maloobchodnej siete s chovateľskými potrebami a krmivom pre zvieratá Pet Center. Kontrolu nad česko-slovenskou dvojkou na trhu preberú cez svoju pražskú firmu Supernius Pet. Pod reťazec Pet Center spadá v Česku 124 a na Slovensku 38 obchodov.

Predávajúcim je pražský fond MVM Invest, ktorý patrí trojici bývalých top manažérov investičných skupín Penta a PPF – Martinovi Štefunkovi, Vladimírovi Pelánovi a Martinovi Vlčekovi. Ani jedna zo strán zatiaľ obchod nekomentuje. Transakciu totiž aktuálne posudzuje český antimonopolný úrad. Tamojšie médiá špekulujú, že hodnota transakcie presiahne hranicu 20 miliónov eur. Predvlani česká časť obchodov zastrešená firmou PetCenter CZ vykázala tržby vyše 39 miliónov eur pri zisku 857-tisíc eur. Firma PetCenter Slovakia, pod ktorú spadajú predajne na Slovensku, predala za rok 2017 tovary a služby v hodnote 5,65 milióna eur a jej vykázan

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.