Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.04.2019, 00:00

Zbrojár Havalec vraj inkasuje za čudný predaj liekov

Aktéri emisnej kauzy Interblue Group pokračujú v čudných biznisoch. Odčerpávanie hotovosti z východoslovenskej farmafirmy Medicproduct Lipany pripomína tunelovanie.

Zbrojár Havalec vraj inkasuje za čudný predaj liekov
Zdroj: Pixabay

Farmaceutická spoločnosť Medicproduct Lipany zásluhou kontroverzného prešovského podnikateľa Petra Leškovského figuruje vo fiktívnom obchode s doplnkami výživy z roku 2016, za ktoré aktuálne platí reálnymi peniazmi. Z nových zistení HN pritom vyplýva, že Leškovský z firemného účtu Medicproduct posiela na zahraničné bankové kontá platby na základe fiktívne vystavených faktúr týkajúcich sa podvodnej kúpy tabletiek od čínskej firmy Sea City Holding.

Prvá platba vo výške 70-tisíc eur odišla vlani v novembri a ďalší prevod sumy 170-tisíc eur sa uskutočnil začiatkom marca tohto roka. Na celý prípad pripomínajúci podvod upozornili HN ešte vlani. Tabletky za farmafirmu Leškovský nakupoval od ich domnelého majiteľa Sea City Holdings z metropoly Hongkong. Čínska firma so slovenskými majiteľmi a s konateľmi podľa zistení HN práva k farmaceutickým prípravkom nikdy nevlastnila, a teda ich výrobcovi infúznych roztokov z Lipian v skutočnosti ani nemohla predať. Zvláštna transakcia za tri milióny eur púta pozornosť i preto, že sa pri nej nepriamo stretávajú dvaja aktéri z emisnej kauzy Interblue Group – Norbert Havalec a

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.