Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.04.2019, 00:00

Bol druhý najväčší na Slovensku. Dnes mäsokombinát známeho podnikateľa mieri do konkurzu

Niekdajšej dvojke na trhu s mäsovými výrobkami ozdravný plán, rozbehnutý začiatkom roku 2018, nevyšiel.

Bol druhý najväčší na Slovensku. Dnes mäsokombinát známeho podnikateľa mieri do konkurzu
Zdroj: TASR

Mäsokombinát podnikateľa Antona Fabuša bol ešte v roku 2016 z hľadiska tržieb druhým najväčším výrobcom mäsa na slovenskom trhu. Tržby Púchovského mäsového priemyslu vtedy zaznamenali 76,9 milióna eur.

Jednotkou na trhu bola vtedy aj dnes výroba Mecomu z portfólia Penty, ktorá v rovnakom období utŕžila takmer 110 miliónov eur.

Fabušova firma odvracala svoj hroziaci krach úspešným škrtaním dlhov už v minulom roku. No ozdravnému plánu spoločnosti financujúce banky príliš neverili.

Ani ohlasovaný príchod nového investora, ktorého meno sa neustále menilo, spoločnosť Púchovský mäsový priemysel nezachránil pred najhorším. Firma sa totiž pre zadlženie a nedostatok hotovosti posiela do konkurzu.

„Okresný súd Trenčín začína sa konkurzné konanie voči dlžníkovi – obchodnej spoločnosti Púchovský mäsový priemysel,“ konštatuje sudkyňa Patricie Kepeňová.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.